TworzymyGłos Regionu

V Mecz Gwiazd w Wolsztynie na remis

Poniedziałek, 10 września 2018 o 17:14, aktualizacja Poniedziałek, 10 września 2018 o 17:24, autor: 0

W niedzielę, 9 września na wolsztyńskim MOSIR-ze odbyła się piąta już edycja Meczu Gwiazd. Tym razem podczas głównego wydarzenia oraz połączonego z nim pikniku zbierano pieniądze na leczenie 12 - letniego Huberta Wróblewicza. Zwycięzcę meczu wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych.

W minioną niedzielę na wolsztyńskim MOSIR-ze zebrały się prawdziwe tłumy. A wszystko za sprawą pikniku rodzinnego oraz piątego już Meczu Gwiazd. Rodzinny piknik oraz rywalizacja sportowa między drużyną gwiazd TVP i zespołem z Wolsztyna stały się okazją do pomocy Hubertowi Wróblewiczowi. Hubert to 12 - latek z Kębłowa, chorujący na dystrofię mięśniową. Jest to postępująca choroba genetyczna powodująca zanik mięśni.

Przed rozpoczęciem meczu mieliśmy okazję podziwiać Zespół Pieśni i Tańca “Kębłowo”, w którego skład wchodzą m.in. koledzy i koleżanki Huberta.

Tuż po występie Hubert i jego mama wyprowadzili obie drużyny na płytę boiska. Po oficjalnym przywitaniu gości oraz przemówieniach samorządowców przyszedł czas na pierwszy gwizdek.

Rywalizacja była zacięta a pierwsze 35 minut (bo na takim dystansie czasowym rozegrane zostały obie połowy) zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem ekipy z Wolsztyna.

Choć wydawało się, że gospodarze przewyższają gości w każdym aspekcie gry druga część meczu przyniosła niemałe zaskoczenie. Gwiazdy TVP niesione ambicją i dopingiem zdołały strzelić naszej drużynie aż 4 bramki. Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się goście.

W drużynie gwiazd TVP podziwiać mogliśmy m. in. Piotra Reissa, Tomasza Oświęcimskiego, Rafała Patyrę czy Michała Chorosińskiego.

Zapraszamy do bogatej galerii zdjęciowej oraz materiałów wideo. W przerwie meczu udało nam się złapać napastnika gości i byłego zawodnika Lecha Poznań, Piotra Reissa, który wypowiedział się m.in na temat postawy wolsztynskiego zespołu.