TworzymyGłos Regionu

Ścieżka rowerowa Obra - Świętno i nie tylko

Piątek, 15 czerwca 2018 o 10:41, autor: 2
Ścieżka rowerowa Obra - Świętno i nie tylko

Pierwszy etap budowy ścieżki między Obrą a Świętnem zrealizowany został przez Gminę Wolsztyn. Drugi etap przy wykorzystaniu środków unijnych realizowany będzie przez Nadleśnictwo Sława Śląska i obejmie pozostały odcinek do Święta oraz w kierunku Wilcza i Rudna. Następnie ścieżka połączy szlaki rowerowe wielkopolski i woj. lubuskiego.

W ramach realizacji zadania powstał odcinek ścieżki rowerowej o szerokości 2 m i długości około 4 km. Wykonano również zjazdy indywidualne i zatokę autobusową a także nasadzenia rekompensacyjne wzdłuż ścieżki w ilości 1000 sztuk.

Powykonawcza wartość inwestycji to 1,94 mln zł z czego około 834 tys pozyskano z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Przeglądając portale społecznościowe nie trudno natknąć się na wypowiedzi rowerzystów, którzy krytykują głównie nawierzchnię, sugerując iż ścieżka powinna być asfaltowa.

W tej sytuacji należy wspomnieć, że przyjęta technologia wynika z wytycznych Lasów Państwowych, które traktują ścieżkę jako element turystyki leśnej.

W sierpniu do użytku oddana zostanie ścieżka rowerowa między Starym Widzimiem a Kębłowem. Dzięki dofinansowaniu ze strony Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wielkopolskich w Poznaniu, jeszcze w tym roku dokończona ma zostać ścieżka rowerowa między Starym Widzimiem a Wroniawami. Ponadto wybudowana ma zostać ścieżka rowerowa Karpicko - Barłożnia Wolsztyńska.

(Iks / foto: Gmina Wolsztyn)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Palo
15.10.2018 12:15

Okrutna to ścieżka. Trudno po niej jechać rowerem. Jak jest za budową ścieżek to ten co to wymyślił i zatwierdził powinien za karę na rowerze po tej ścieżce jechać. Myślałem, że jest niedokończona i jechałem ulicą ale ludzi trąbili, na bok spychali a nawet krzyczeli. Wyjechałem z lasu a po drodze nie widziałem żadnego znaku, że ta ścieżka jest gotowa. Nie jechałem nią od początku. Ścieżka zrobiona z kamieni. Niech nikt, nigdy jej nie przedłuża w ten sposób! Jest wolna, głośna, kamyki lecą spod kół. Coś okropnego. Dziennikarze, weźcie rower i przejedźcie się tą ścieżką.

avatar
~sarah78
10.04.2019 12:13

tu jest ścieżka od Nowej Soli do Kolska (kończy się jakieś 2 km od Świętna) na granicy z gm. Wolsztyn - i jakoś temu samemu nadleśnictwu nie przeszkadza że jest asfaltowa - wystarczyło by pociągnąć ją do Świętna - a najlepiej dalej po tym starym torowisku do Wolsztyna - i można by z 70 km przejechać pośród uroków przyrody bez wdychania spalin z aut - link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=wGbQ8HPXnzQ

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.