TworzymyGłos Regionu

Projekcja filmu "Nad brzegami Jarkonu" w ramach XIII MFF "Żydowskie Motywy"

Poniedziałek, 18 grudnia 2017 o 11:18, autor: 1
Projekcja filmu

Zapraszamy na ostatni pofestiwalowy pokaz filmowy w ramach 13 -go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy". W najbliższą środę tj. 20 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 zaprezentujemy Państwu film w reżyserii Avi Belkin'a.

"Nad brzegami Jarkonu" odkrywa nieznaną historię Jarkonu, rzeki o najgorszej sławie w Izraelu. Badając zależności między polityką społeczną a naturą Nad brzegami Jarkonu snuje izraelską opowieść przedstawiając ją w całkowicie nowy i ważny sposób. Śledzimy historię rzeki od początku Palestyny, kiedy Żydzi i Arabowie dzielili się jej zasobami. Obserwujemy pogorszenie się jej jakości, uzyskanie miana najbardziej zanieczyszczonej i niebezpiecznej rzeki. Śledzimy aktualne wysiłki mające na celu jej regenerację i odnowę. Przy pomocy materiałów archiwalnych oraz przeprowadzonych wywiadów reżyser odkrywa dla nas głębokie powiązania pomiędzy ludźmi i ich ziemią, pomiędzy naturą i człowiekiem."

Czas A.R.T.

Żydowskie Motywy

Muzeum Ziemi Wschowskiej

Źródło:

http://jewishmotifs.org.pl/archive-archiwum/2017-2/program/

(czas A.R.T.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~wiejenudą
27.12.2017 16:49

A kiedy dacie np. Wietnamskie motywy ? mniejszość ta zamieszkuje naszą Polską ziemię w dużo większej diasporze niż Żydzi a chętnie poznałbym drobne akcenty ich kultury ? Albo Łemkowe akcenty czy też Litewskie . Serio , musicie być tak monotematyczni?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.