TworzymyGłos Regionu

Powtarzanie słów, że są tu media, wzbudza moje wielkie zaniepokojenie

Niedziela, 11 marca 2018 o 11:17, aktualizacja Wtorek, 13 marca 2018 o 10:12, autor: 21
Powtarzanie słów, że są tu media, wzbudza moje wielkie zaniepokojenie

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, nawiązująca do wydarzeń, jakie miały miejsce podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie.. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

Autor: Adaś / artykuł: Burmistrz wezwana na sesję drogą telefoniczną. Nadzwyczajne wydarzenia podczas nadzwyczajnej sesji

Nie widzę p. Grabkę na stanowisku burmistrza po wyborach, ale nie można mu odmówić możliwości do oceny obecnej władzy, a jako opozycja wręcz konieczności jej dokonywania. Władza bez "komisji rewizyjnej" może na wiele sobie pozwalać a potrzeby widzieć jednostronnie. W zasadzie p. Owoc na wszystko odpowiedział, kto w stajni odpowiada za puste koryto, a no gospodarz, więc to, że teraz burmistrz Patalas domaga się pieniędzy na K.CH. w sposób "nakazowy", jest zaskakujące. O tym, że środki finansowe w skali 50% (190tys.) będą potrzebne wiedziała (powinna wiedzieć a wyciągam wniosek, że nie jest to pewnikiem) p. Patalas już dużo, dużo wcześniej. Kopanie studni w dniu pożaru (zwoływanie Sesji nadzwyczajnej) świadczy tylko o braku profesjonalizmu burmistrza , a powoływanie się na obecność mediów w znaczeniu, że teraz opozycja robi "cyrk" hmm… jak coś takiego można skomentować? Takie zachowanie i padające słowa z ust panującego burmistrza jest żenujące a powinno być na odwrót, być przezroczystym nośnikiem transparentności , dawać mieszkańcom pełną jasność sprawy. Postawa p. burmistrz i powtarzanie słów, że są tu media, wzbudzają moje wielkie zaniepokojenie i domniemanie, że poza kamerą obowiązuje tam (w urzędzie) niestety inna etykieta i grzeczność a należyta forma towarzyska jest tylko na pokaz. Przykre. Moja ocena tej Sesji, a zarazem całej kadencji tej ekipy od dawna była umiarkowana ale im bliżej jej końca, jako obywatel tego miasta, dostaję coraz więcej powodów do bezwzględnego protestu. Co również stanowczo wyraziła r. Pawłowska lub jak ujawniła krętactwo p. burmistrz r. Nachaj - to kadencja bezwstydu, braku kompetencji i nieprzyzwoitego "cwaniactwa"! To też nauka dla nas, dla mieszkańców, jak głosujesz na "zamiennik", to musi być bez skazy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~Baśka
11.03.2018 12:30

Moje gratulacje Panie Adaś..... Trafny ciekawy wpis.... cyt., ...."" to kadencja bezwstydu, braku kompetencji i nieprzyzwoitości "cwaniactwa" ...."". Wstyd tych ludzi w merostwie jest tym większy, gdyż reprezentują oni ponoć ludzi bardzo wykształconych !?. Jak widać samo wykształcenie nie ma wpływu na to, że ktoś jest kulturalny, uczciwi i potrafi szanować innego człowieka........ Przykre!

avatar
~Do Baśka
11.03.2018 21:37

Ta sytuacja z Sesji , komentarze świadczą o skrajnej nieodpowiedzialności burmistrzów. Wielki wstyd , że zagłosowałem na nią , to moja porażka. Podobnie jest w Szlichtyngowej , tylko z małą różnicą , radni się BOJĄ ZMIAN.

avatar
~mieszkaniec Kazimierza Wielkiego
11.03.2018 20:21

A MOŻE 190 000 ZŁ ODEBRAĆ OD PANA KOKORNIAKA za Burning Sun Festiwal w końcu to były pieniądze gminne i teraz by się przydały.

avatar
~Zen
11.03.2018 21:11

Adaś , doskonała analiza. Wielu tu jest takich co , całe szczęście, że zdecydowanie jeszcze potrafi pisać o prawdzie . Ta kadencja , burmistrz Patalas i Czopka to wielka porażka dla miasta .

avatar
~do radnego Jaworskiego
12.03.2018 08:05

Boguś. Zadowolony? Powiedz dzisiaj, czy żałujesz spółki z Czopkiem i Patalasową? Chyba to nie tak miało wyglądać. Prawda?

avatar
~Otto
12.03.2018 15:50

No nie ma co... mina tego Pana, podczas "akcji z Panią burmistrz" była bezcenna :D Pan Jaworski i Pani Stanek-Juśkiewicz, wyglądali jakby chcieli powiedzieć - My jej nie znamy! :D

avatar
~Janek
12.03.2018 08:09

I co z tego że to porażka i to " wielka dla obu burmistrzów ". A jakie konsekwencje ponieśli z tego ci " burmistrzowie " ? .Nadal siedzą śmiejąc się nam w twarz i robią dobrą minę do złej gry . A ich rodziny , pociotki i psiapsiółki cichcem tkwią na stanowiskach i co miesiąc pobierają sowitą pensyjkę . Co to za porażka dla nich jak tylko raz w miesiącu na sesji muszą prawdzie spojrzeć w oczy lub olewają i wykręcają się z niej wciskając radnym o kontrolach których nie ma . No i pytanie zasadnicze kto ich ma kontrolować ? i kiedy ? . Kto ma służyć miastu ? , Przypomnijcie im przysięgę którą składali na początku swojej kadencji .

avatar
~do Janka
12.03.2018 09:12

To o czym piszesz to jest dopiero porażka ! Czyli znaczy , że p. Patalas wolno prawie wszystko bez konsekwencji ? Chyba wiem jak już zagłosuję na jesień , p. Patalas i Czopkowi powiem NIE !!

avatar
~Jola
12.03.2018 09:03

Moja WOLNA NIEDZIELA od pracy w handlu. Mąż cały dzień żłopie piwska na kanapie leżąc i pieszcząc pilota TV , dzieci cały dzień zajęte komputerem i nigdzie i wyjdą , ja zapieprzam dwa razy więcej aniżelibym była w pracy . Usługuje rodzinie jak służąca a do tego pracodawca nie zapłaci mi 100zł za niedzielę . W miesiącu trawę na tym 400zł - kto mi za to zwróci !!

avatar
~mm
12.03.2018 09:53

Współczuję. Rodzina się od pani odzwyczaiła, ucieszyli się, że ma kto na świeżo ugotować i pozmywać. Może warto coś zmienić? Ale jeśli pani pracowała w każdą niedzielę, to rzeczywiście kubeł zimnej wody na głowę Pani musiał spłynąć, a to boli. Tylko robota, mniej kasy, co tam niedziela, współczuję...

avatar
~R8
12.03.2018 10:49

Jola nie mazgaj się! Za tydzień okazja na nowe życie. W niedzielny poranek po śniadaniu spacerkiem do któregoś ze wschowskich kościołów. Po mszy z jakąś znajomą na kawę i ciasteczko do kawiarni na ploteczki. Na ławeczce w parku nad stawem przysiądź, popatrz jak kaczki pływają, pewnie dawno ich nie oglądałaś. Zgłodniałaś? To na obiadek do pizzerii i po deserze wolnym krokiem do domciu. Przekonasz się, że tak też można, a miny domowników po powrocie "pani domu" będą bezcenne. A tak w ogóle to nie ściemniaj.

avatar
~Jola
12.03.2018 12:11

Do R8, podaj do siebie nr telef. to zadzwonię i w niedzielę się zamienimy. Ja na spacer a ty za mnie do garów , prania i sprzątania . Dzisiaj mam druga zmianę do 22godz. Jesteś niepoważny "R8" w tym co piszesz , chyba życia nie znasz a jak masz głupoty pisać to nie pisz wcale .

avatar
~R8
12.03.2018 22:12

Jola, za gary, pranie i sprzątanie w niedzielę serdeczne dzięki. Jeszcze "pamiętam, aby dzień święty święcić". Nie rozumiem, dlaczego Jola tyra co niedzielę, by poić swojego piwożłopa i jeszcze się tym chwalić, jednocześnie narzekając. Jola, męża trzeba sobie wychować (albo pogonić), a dzieci dopilnować. Tego nie zrobi za Jolę, ani telewizja, ani internet. A co do życia, to Jola (35+), masz go jeszcze sporo przed sobą. Stówka za dzień to -200 zł w miesiącu, jeżeli zarabia Jola powyżej minimalnej. Nie zapominaj o 500+ od nas wszystkich płacących podatki.

avatar
~Adaś
12.03.2018 12:00

Spojrzę na tą sprawę też i z innej strony ; jak to się ma do tak mocno forsowanej uchwały RMiG w sprawie odkupienia parceli kino Hel (380tys.), do potrzeby (słusznej poniekąd) przeprowadzenia remontu K.Ch. (190tys.+190tys.) ? Pewnie , że głupotą byłoby nie skorzystać (dają darmo 190tys.) a było to już oczywistym w dniu pisania wniosku , więc niejako to 100% brak profesjonalizmu daje teraz o sobie znać . A przy tym, ekonomista p. Czopek widział pilną potrzebę odkupienia-wydatkowania aż 380tys. w nonsens a już nie dopilnowuje tworzenia budżetu na spory wydatek (190tys.) gdzie sam go tworzył i sam wiedział jakie są następstwa pisma do Ministra Kultury ? Między tymi dwoma epizodami, kinem Hel a obecną sprawą K.CH. widzę pewne powiązanie a głównie niezrozumienie ........ po słowach v-ce burmistrza tym bardziej - po odkupie nic z tym nie zrobimy , nie mamy na to pieniędzy - to słowa p. Czopka , ......... ekonomia to gospodarność, zapobiegliwość i sztuka handlu ....... a ja jej tu nie widzę . Świetnie skomentował to "Janek" - raz w miesiącu na Sesji za te pieniądze można zdecydowanie spojrzeć porażce w oczy, ........ a od poniedziałku już nic nie boli i "karuzela" gna. Dziękuję Wam , środkom masowego przekazu, bez Was ten incydent by zmutował . Adaś

avatar
~vendetta +
12.03.2018 12:22

"No tak - hasła wybierajmy na jesień z głową. Tylko jak tak sobie z boku oglądam całe te towarzystwo to jakoś nie mam ochoty. Z jednej strony Pan Krzysztof Grabka - teraz doświadczony ojciec Wschowian służący zawsze dobrą radą, wcześniej człowiek który brał kredyt na spłatę kredytu. Z drugiej strony - randy Owoc + jego świta wspierana nieoficjalnie przez oldboyów politycznych typu Grzyb i Mazur. Dalej idąc - młodzi gniewni typu Ziemek ze Wschowskiego portalu - prywatnie rodzina Pana Grzyba, zawodowo związany z Panem Mariuszem czyli koleżką pana Krzysztofa Grabki - czyli stary ale nowy układ. Następnie stara gwardia Kowalczyki - Ci są jak PSL czyli najlepszy koalicjant - dogadają się ze wszystkimi i zawsze. Kolejni to Czopkiści - czyli obecni "rządzący" na czele z Miłoszem Czopkiem - człowiekiem którego ego jest wielkie jak pół Berlina i który wspiera się Głogowskimi odpadkami. Ciekawe jest to że wśród Miłoszków - nie ma już nikogo ze "starej gwardii" - podobno nawet nie odbierają od niego telefonów. I teraz co ? Na Grabkę ? no nie wolne żarty, Owoc - on jest zainteresowany tylko tym żeby dowalić Czopkowi. Kowalczyki - załatwiają tylko swoje "kupkowe" sprawy. Czopek - no nie wiem. Ja bardzo mocno chciałbym się dowiedzieć ile Czopek przegrał spraw o zwolnienia z pracy. Mam na myśli oczywiście te poważne, a nie te np. z byłym vice - Andrzejem. Bo to wiem jak p. Grabka załatwił".

avatar
~do vendetta
12.03.2018 14:06

Zapytaj się lepiej ile pieniędzy na to wydano bo to może każdego zaskoczyć a prywatnie żaden burmistrz nie wyłożył ani jednego złotego ?

avatar
~do vendetta
12.03.2018 14:08

Słyszałem , że Gu(...) (emeryt) się szykuje na burmistrza miasta ?

avatar
~Do wendetta
12.03.2018 14:32

Sam (sama )się wystaw do wyborów ,bo pewnie jesteś samotny(a),nie masz rodziny i jesteś mądrzejszy (sza) od wszystkoch innych.

avatar
~Zen
12.03.2018 15:33

Do Joli - pani ma racje te wolne niedziele od handlu to typowa kiełbasa PiSu . Myślę , że szybko zostanie cofnięte jak na Węgrzech , bzdury związkowcu Duda. I co teraz zrobisz , kto następny kierowcy i tramwajarze bo oni też chcą nieć wolne w niedzielę ? A może strażacy czy lepiej piekarze , w poniedziałek nie będzie chleba , a może tak zamknijmy całą Polskę w niedzielę na kłódkę ?

avatar
~Baśka
12.03.2018 21:51

Trzymając się głównego tematu Pana "Adasia" postanowiłam przypomnieć naszemu wyborcy jak to było w trakcie kampanii przedwyborczej 4 lata temu, używając do tego jedynie krótki wybranych cytatów z wypowiedzi i haseł tych co wygrali te wybory i opanowali UMiG, Spółkę Komunalną i po części Starostwo: - Szanowny Wyborco mojego miasta i Powiatu, o to mała cząstka tego co było mówione/głoszone 4 lata temu i co Cię ujęło w tych kandydatach i w ostateczności na nich zagłosowałeś, a mianowicie : - "Nasza Wschowa Nasz Samorząd", - słowa P.Giezka, cyt. ...." Godzina Zero"..."Zastanówcie się jaka ma być Wschowa i Gmina. Taka jak teraz, czy lepsza?..."Ważny jest rozwój gospodarczy naszego miasta i podniesienie poziomu życia mieszkańców...". Szanowny wyborco jak uważasz czy po czterech latach rządów P.Giezka nasza Wschowa jest LEPSZA?, czy PODNIÓSŁ SIĘ POZIOM ŻYCIA MIESZKAŃCÓW?. - słowa B.K. Przybylskiej, cyt....." Wierzę, że naszą gminę można uczynić nie tylko zadbaną, ale i zamożną, nowoczesną, bezpieczną i przyjazną dla ludzi przedsiębiorczych oraz uczciwie zarządzaną...", ....." Dlaczego ożywienie gospodarcze we Wschowie dotąd nie nastąpiło?...", ...." Wschowa straciła 5 lat, aby dopiero teraz podjąć decyzję działania mając na celu przyciągnięcie nowych inwestorów i zachęcania lokalnych przedsiębiorców do inwestowania na jej terenie...". Szanowny wyborco jak uważasz, czy pod rządami tej pani, która z marszu otrzymała stanowisko w Spółce Komunalnej i jest prawą ręką Prezes oraz członkiem Zarządu SK / i to jest przypuszczalnie jej jedyne osiągnięcie z zapowiedzi przedwyborczych/ dokonała tego wszystkiego oraz jej ugrupowanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, nowych inwestycji, czy teraz za ich rządów to N A S T Ą P I Ł O co głosiła ?. - słowa M.M. Janik, cytat., ...Uważam, że powinnyśmy skupić się na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami i zwrócić uwagę na to, w którym miejscu jesteśmy i dlaczego nie jesteśmy dalej?..., ...." cechuje mnie łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi i sumienność....". Szanowny wyborco, a może dokładniej pracowniku Spółki Komunalnej co sądzisz o sumienności i łatwości w nawiązywaniu kontaktów przez Panią Prezes/Dyrektor w relacjach pracownik - przełożony?, Pani M. M. Janik, w którym miejscy teraz pani jest: - bliżej, a może dalej i dlaczego tak 4 lata stoi pani w miejscy np. brutto - netto?. - słowa K. Olczyka/m. Sławy, Radny Powiatowy z ramienia Czopkistów/, cyt., ..."Na naszą społeczność składają się ludzie młodzi, starsi oczekujący stabilizacji....,... Zdrowi i chorzy. Bardziej i mniej zaradni. Rolnicy i przedsiębiorcy. Będąc wybranym nie zapomnę o tym przez całą kadencję....". Szanowny wyborco dałeś się nabrać na te ciepłe słówka i obietnice pana Olczyka, bo jak obserwuję obrady i działalność naszej Rady Powiatowej to brak tam jest aktywności tego pana. - słowa J.B Nowak-Frątczak, cyt., ..."Zauważyliście Państw, że żyjemy w mieście, które zasypia przed dobranocką?....". Co ta pani zrobiła w celu ożywienia naszych mieszkańców, iż 4 lata temu widziała nas zasypiających przed dobranocką?, bo na pewno jest taka zaradna w swoim działaniu, że otrzymała etat w Spółce Komunalnej, a dokładnie w Zakładzie Pogrzebowym. - słowa E.Stanek-Jaśkiewicz, cyt., ..." Ugrupowanie Nasza Wschowa Nasz Samorząd postawiło na ludzi, którzy mieszkają , pracują w danych okręgach i maja silne więzi z ich mieszkańcami....." . Szanowny wyborco, a może te słowa i zapowiedzi ujęły Cię i postanowiłeś zagłosować na to ugrupowanie?, ba jak się okazało po wyborach ich rządy doprowadziły do szybkie czystki naszych mieszkańców z pracy w UMiG, Spółce Komunalnej / czysty nepotyzm i kolesiostwo, łącznie z Prezes SK i panem Przybylskim /. - słowa D.M. Patalas, cyt., ...." Jesteśmy otwarci na koalicje powyborcze"...", ..."Władza powinna przeprosić mieszkańców i odejść...", ..." Jest plan na wyciągnięcie Wschowy z kłopotów...". Jeśli chodzi o Panią Burmistrz można by tak wymieniać i cytować bez końca, aż do słynnych haseł jej ugrupowania "GRABIEŻCY"... Szanowny wyborco co się stało z planami tego ugrupowania jeśli chodzi o wyprowadzenia nas " Z KŁOPOTÓW" ?, gdzie te nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, gdzie?... . - słowa M. Czopka, cyt., ...." Szanowni Państwo, samorząd musi być kreatorem rozwoju lokalnego...". Jaki jest samorząd za rządów Tej Pani i Tego Pana każdy widzi i czuje. Kolejne cztery lata to lat stracone pod każdym względem, a już na pewno jeśli chodzi o rozwój infrastruktury, inwestycji , tworzenia teraz i na przyszłość nowych miejsc pracy nie mówiąc, że te cztery lata to kolejny gwóźdź hamujący rozwój naszego rejonu na dłuższe kolejne lata. Szanowny wyborco czy tego chciałeś od swoich w y b r a ń c ó w ?????????? Idzie nowa kampania wyborcza, Szanowny wyborco nie daj sie ponownie O M A M I Ć obiecankami, pięknymi hasłami, kieruj sie w wyborze nowego Radnego, nowego Burmistrza swoją mądrością .........

avatar
~Adaś
13.03.2018 14:03

Ad - "Basia" - kochana Basiu, ........ zabraniam Ci o tej porze pisać treści "prawdy" w stylu krętej drogi, drogi sukcesu 2014 (NWNS) , dlaczego ?.. musiałem, ........ zmusiłaś mnie do opanowania własnego poirytowania i złości ( bez "pożywki" się nie obyło) już po capstrzyku (22h, chyba to dzisiaj odchoruję ?) ........ z tym już słynnym na całe województwo kanonem GRABIEŻCY . To nie, że autentyczność oddala się od wiarygodność , Twój komentarz jest bardzo szczery i pokazuje "pinokia" gołego , bez profesjonalnej wiedzy do wykonywania tego zawodu. Pokazanie Basiu tego "nudyzmu" ironii w ich wydaniu jest tylko szczodrą prawdą w co My zostaliśmy wplątani i przez cztery lata oszukiwani - a zapytam tylko o to : ile to zostało władzo spłaconego długu po p. Grabce, ile kilometrów dróg i chodników powstało, bądż co w ogóle zostało wykonane w 100% z obietnicą wyborczą ? Twoja ocena NWNS jest już prawie akademickim destylatem założycieli tego dziwadła , a ja tylko a dwóch : p. Przybielskiej i p. Giezkowi . Z p. P. raz rozmawiałem i więcej nie trzeba .... nie chcę , nie mogę tak nie rzeczowej osoby słuchać , to graniczyło z "hajem " . Natomiast "paparazzi" G. , pamiętam go jeszcze z "procesji" 2014 po firmach z p. Patalas jak do mnie przybyli, z aparatem gotowym do zapisu "kątowej" prawdy i wielką chęcią zaistnienia , bycia kimś , kimś bardzo ważnym ..... a Oni mu odmówili tak szybko, .... a tak głośno krzyczał "Grabieżcy" - prosty facet , który po 40+ chciałby jeszcze więcej aniżeli już ma. O takich "cudeńkach" powinno się jak najszybciej zapominać. Basiu , a co to da , jesteś przekonana że Twój wysiłek o przyszłość tego miasta przyniesie jakikolwiek skutek ? Moją największą obawą jest brak tych tzw. dobrych kandydatów , nie ma z czego wybierać , Ci najlepsi opuścili nasz kraj już dawno (ok. 3mln) i mimo , że według p. premiera wracają lawinowo, to tak niestety nie jest ! To Państwo jest i moje ale to co teraz się wyczynia jest mi obce i niezrozumiałe. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.