TworzymyGłos Regionu

Za nami finał XVIII Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 10:27, aktualizacja Czwartek, 28 czerwca 2018 o 11:43, autor: 0 1392
Za nami finał XVIII Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim

5 czerwca w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się finał XVIII Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Wolsztynie a tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolski Kurator Oświaty. W tym roku konkurs zdominowały barwy bieli i czerwieni co jest nawiązaniem do setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W tegorocznym finale XVIII Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim, udział wzięło 6 kilkunastoosobowych grup reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatu wolsztyńskiego (po dwie z każdej gminy).

Uczniowie w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania WIelkopolskiego przebrali się za powstańców oraz sławnych wolsztynian z różnych epok.

Podczas konkurencji z wiedzy oraz sprawnościowych, uczestnikom towarzyszyły okrzyki bojowe zagrzewające ich do walki.

W przerwie na młodzież uczestniczącą w konkursie czekały lody. Ponadto organizator ufundował dla każdej drużyny pakiety powitalne w postaci wody i wafelków.

W końcowej klasyfikacji konkursu najlepsza okazała się grupa reprezentująca Zespół Szkół z Bełęcina, która wywalczyła dla swojej szkoły czek w wysokości 1200 zł. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie zdobywając czek w wysokości 1000 zł. Na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół z Przemętu, który został nagrodzony 800 - złotowym czekiem na zakupy. Zdobywcy czwartego miejsca, czyli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nagrodzeni zostali talonami na lody tajskie rolowane ufundowanymi przez firmę Biba Party z Wolsztyna. Fundatorem nagród głównych było rzecz jasna Starostwo Powiatowe W Wolsztynie.

Nagrodzonym gratulujemy!

(Iks / foto: Starostwo Powiatowe w Wolsztynie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.