TworzymyGłos Regionu

X Festiwal Orkiestr Dętych w Wolsztynie oraz 15 lecie współpracy z miastem Ejszyszki

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 o 14:00, aktualizacja Czwartek, 05 lipca 2018 o 14:26, autor: 0 2669
X Festiwal Orkiestr Dętych w Wolsztynie oraz 15 lecie współpracy z miastem Ejszyszki

17 czerwca Wolsztyn stał się wielkopolską stolicą orkiestr dętych. To już dziesiąta edycja festiwalu, w którym prezentują się orkiestry z całego województwa. Ponad to niedzielne popołudnie stało się okazją do uczczenia 15 rocznicy współpracy z miastem Ejszyszki, położonym w rejonie solecznickim na Litwie.

Festiwal orkiestr dętych organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie przyciągnął na wolsztyński Rynek wielu miłośników muzyki.

W festiwalu wzięły udział: Orkiestra Zakładu Huty Miedzi Głogów, Młodzieżowan Orkiestra Dęta ze Śmigla, której towarzyszyły Mażoretki z Leszna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki Vena GCKiB z Przemętu, Móri Ifjusagi Fuvoszenekar z Mór na Węgrzech oraz naturalnie gospodarze, czyli Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta. O godzinie 14:00 orkiestry wyruszyły spod budynku Starostwa Powiatowego by podczas przemarszu ulicami 5 Stycznia i Kościelną zaprezentować się licznie zebranym mieszkańcom oraz turystom. Gdy orkiestry dotarły na Rynek nastąpiła część oficjalna, podczas której głos zabrała m. in. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Zofia Szalczyk.

- Wiemy, że muzyka łagodzi obyczaje a dziś bardzo potrzebna jest nam wspólnota i rozmowa. Jestem przekonana, że to dzisiejsze popołudnie z muzyką, będzie nas przybliżać do siebie i jednoczyć - mówiła Zofia Szalczyk.

Następnie głos zabrał starosta wolsztyński, który podziękował Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestrze Dętej za wsparcie w organizacji festiwalu, pozostałym orkiestrom za przyjęcie zaproszenia oraz wszystkim przybyłym na wolsztyński rynek miłośnikom muzyki za obecność.

- Chciałbym zaznaczyć, że tegoroczny festiwal orkiestr dętych jest powiązany z 15 rocznicą współpracy pomiędzy powiatem wolsztyńskim a miastem Ejszyszki na Litwie.

Po przemówieniach orkiestry odegrały wspólnie marsz pt. “Witaj Polsko”, po którym każdy uczestnik festiwalu zagrał około godzinny koncert.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z festiwalu, materiału wideo oraz wywiadu ze starostą wolsztyńskim, Januszem Frąckowiakiem, w którym rozmawiamy m. in. o istocie współpracy z Ejszyszkami.

(Iks / foto: Julka)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.