TworzymyGłos Regionu

Wyłudzenie pieniędzy metodą Na Blika

Środa, 24 lipca 2019 o 12:22, aktualizacja Wtorek, 20 sierpnia 2019 o 14:48, autor: 0 805
Wyłudzenie pieniędzy metodą Na Blika

Oszuści sa kreatywni. Wykradają dane społecznościowe i podszywają się pod daną osobę. Wysyłają wiadomości do znajomych z prośbą o pożyczkę na zakupy. O metodzie "na blika" przekonała sie mieszkanka Wolsztyna.

W zeszłym tygodniu do funkcjonariuszy Komendy w Wolsztynie, dotarło zgłoszenie o oszustwie na mieszkance Wolsztyna. Ukradziono jej 2 tys zł. Przestępcy skorzystali z metody "na blik".

Policja apeluje o czujność. Należy dokładnie czytać komunikaty na telefonie. W podobnych przypadkach należy potwierdzić czy odezwał się prawdziwy znajomy. Najlepiej napisać lub zadzwonić i zapytać. Funkcjonariusze dodają, że trzeba pilnować haseł dostępu, często je zmieniać i nikomu nie udostępniać. W razie wątpliwości co do prawdziwości strony, nie należy podawać loginu i hasła. Nie można otwierać podejrzanych maili od nieznanych nadawców. 

(Foto: Policja Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.