TworzymyGłos Regionu

Wolsztyn pamiętał o Powstańcach

Poniedziałek, 07 stycznia 2019 o 15:39, autor: 0 160
Wolsztyn pamiętał o Powstańcach

Od samego rana do późnego wieczora w sobotę 5 stycznia wolsztynianie brali udział w uroczystościach upamiętniających 100 rocznicę wyzwolenia miasta przez oddziały Powstańców Wielkopolskich.

Trudno o wydarzenie, które mocniej oddziałuje na pamięć i ducha mieszkańców Wolsztyna niż Powstanie Wielkopolskie. W wielu domach jeszcze do niedawna żyli Ci, którzy walczyli o wolność miasta, a potomkowie Powstańców nadal dbają by nie zapomnieć o tym jak wiele dla ojczyzny zrobili ich ojcowie i dziadowie. Dlatego nie dziwi frekwencja na wydarzeniach związanych z setną rocznicą wyzwolenia Wolsztyna. Więcej zdjęć znajdą państwo na stronie Urzędu Miejskiej w Wolsztynie.

(olek/ foto: UM Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWolsztynW Wolsztynie zebrali ponad 120 tysięcy złotych
14.01.20190 85
Wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolsztynie po raz kolejny przyniósł rekordową zbiórkę pieniędzy. Wolontariusze kwestowali od godzin porannych, a mieszkań...

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.