TworzymyGłos Regionu

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego

- spotkanie w starostwie

Środa, 05 lutego 2020 o 21:42, autor: 0 496
Wizyta Wojewody Wielkopolskiego

W środę (05.02.) w Wolsztynie przebywał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Po osobistej rozmowie ze starostą Jackiem Skrobiszem, spotkał się w sali sesyjnej z samorządowcami z powiatu. W swoim wystąpieniu przedstawił wizję sprawowania funkcji i współpracy, zadeklarował apolityczność działań, omówił już wdrożone programy, jak i te planowane, mające znaczenie dla rozwoju gmin, powiatów i całej Wielkopolski. W odpowiedzi samorządowcy zwrócili uwagę na lokalne problemy, które wymagają pilnego rozwiązania. To przede wszystkim niedofinansowana opieka zdrowotna i zbyt niska subwencja oświatowa.

Przypomnijmy, że Ł. Mikołajczyk został powołany na stanowisko wojewody 25 listopada 2019 r. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wcześniej dwukrotnie uzyskiwał mandat radnego powiatu ostrowskiego, a w latach 2015-2019 był senatorem. Był założycielem i przewodniczącym senackiego zespołu ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym, pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji.

(Źródło: Powiat Wolsztyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.