TworzymyGłos Regionu

Wiśniowy festiwal na Białorusi

Wtorek, 06 sierpnia 2019 o 13:00, aktualizacja Środa, 07 sierpnia 2019 o 10:09, autor: 0 428
Wiśniowy festiwal na Białorusi

Od 25 do 28 lipca obchodzono Międzynarodowe Święto "Wiśniowy Festiwal", który odbywał się w miejscowości Głębokie. W obchodach uczestniczyła delegacja wolsztyńskich samorządowców oraz Zespołu Pieśni i Tańca - Kłębowo.

W wielu wydarzeniach towarzyszących "Wiśniowemu Festiwalowi", wzięli udział Jarosław Adamczak (Przewodniczący RM), Aleksander Jakowycz (wiceprzewodniczący RM), Beata Ślebioda (sekretarz gminy), Katarzyna Merda (naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich). Rozmawiali o ewentualnej współpracy, np. przy wymianie młodzieży.

Członkowie delegacji zapalili znicze na grobach, w kwaterze polskich żołnierzy poległych w 1920 pod Głębockiem. Odwiedzili i zapalili znicz przy grobie Stefana Pawła Pałczyńskiego - dowódcy straży granicznej, który zginął w 1939. 

Polska delegacja wraz z zespołem z Kłębowa, uczestniczyła we Mszy Św. odprawianej po części po polsku, w kościele w Głębocku. Jak każda delegacja, posadzili wiśnię oraz dąb przyjaźni. Wzięli udział w procesji wiśniowej.

(Foto: UM Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.