TworzymyGłos Regionu

W niedzielę pobiegną dla Jarka

Wtorek, 04 grudnia 2018 o 13:57, aktualizacja Wtorek, 04 grudnia 2018 o 14:02, autor: 0 184
W niedzielę pobiegną dla Jarka

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się szósta edycja Wigilijnego Charytatywnego Crossu Wiecha, a po raz trzeci towarzyszyć mu będzie impreza dla dzieci – Bieg Małego Renifera. Tym razem wszyscy spotykający się w Nowej Dąbrowie dołożą swoją cegiełkę do wsparcia Jarosława Skrzypczaka.

Czy dużo potrzeba żeby pomagać? Tak naprawdę wystarczy ktoś kto ma dużo zapału i potrafi zmobilizować ludzi wokół siebie. A czy może być lepszy czas na pomoc niż okres bożonarodzeniowy? Chyba też nie, dlatego już w najbliższą niedzielę odbędzie się szósta edycja Wigilijnego Charytatywnego Crossu Wiecha w Nowej Dąbrowie koło Wolsztyna. W tym roku akcja będzie wspierać Jarosława Skrzypczaka, który od ponad sześciu lat walczy o powrót do sprawności po rozległym udarze i potrzebuje wielu podstawowych sprzętów, takich jak odpowiednie łóżko czy schodołaz. Wystarczy więc zapisać się na bieg, pokonać 6 lub 12 kilometrów, i już można uznać się za świętego Mikołaja. Oczywiście prócz biegu wyznaczona zostanie trasa dla sympatyków Nordic Walking, a dzieci i młodzież mogą spróbować swoich sił na dystansach od 100 metrów (przedszkolaki), po 1000 metrów (roczniki 2004-2005). Żeby wyrównać straty energii każdy uczestnik po zakończeniu biegu będzie mógł usmażyć sobie kiełbaskę na ognisku, posilić się grochówką czy słodkościami, a o oprawę muzyczną Paweł Żok z Wolsztyńskiego Domu Kultury oraz DJ Maxi. Warto jednak pośpieszyć się z zapisami, bo organizator przewiduje limit 300 miejsc w biegu głównym. Szczegółowy regulamin dostępny tutaj, zapisać można się na specjalnie przygotowanej stronie, klikając tutaj.

Wszyscy, którzy chcą poznać historię pana Janusza i wesprzeć zbiórkę pieniędzy mogą kliknąć tutaj.

(olek/foto: Charytatywny Wigilijny Cross Wiecha )

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWolsztynZakaz wstępu do lasu
24.05.20190 95
Nadleśnictwo Wolsztyn ogłasza okresowy zakaz wstępu (od 24 do 31 maja) do lasu w obrębie leśnym Obra, na obszarze leśnictw Zacisze i Jaromierz.
nazwa
Biała sobota
22.05.20190 126
nazwa
nazwa
Uwaga wędkarze !!!
12.05.20190 25

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.