TworzymyGłos Regionu

VII Wolsztyńska Dziesiątka za nami

Poniedziałek, 28 maja 2018 o 13:41, aktualizacja Czwartek, 28 czerwca 2018 o 11:21, autor: 0 2394
VII Wolsztyńska Dziesiątka za nami

Jeszcze bardzo długo będziemy wspominać tegoroczną Wolsztyńską Dziesiątkę. Na starcie organizowanych już od siedmiu lat wolsztyńskich zawodów biegowych stanęło niemal sześciuset zawodników z całej Polski. Główne wydarzenie poprzedził piąty już Bieg Młodego Maratończyka, w którym wzięło udział ponad czterystu adeptów biegania.

26 maja w Wolsztynie miało miejsce największe sportowe wydarzenie tego roku. Chodzi tu oczywiście o VII Wolsztyńską Dziesiątkę organizowaną przez Starostwo Powiatowe.

- Kiedy siedem lat temu po raz pierwszy organizowaliśmy te zawody było to dla nas duże wyzwanie logistyczne. Pamiętam jednak, że ze względu na ogromne zainteresowanie biegiem, już wtedy było dla nas jasne, że impreza ta na stałe wpisze się w sportowy kalendarz Wolsztyna - mówił starosta wolsztyński, Janusz Frąckowiak.

Uczestnicy tegorocznych zawodów startowali w siedmiu kategoriach wiekowych od szesnastego aż do 76 roku życia i starszych. Na tradycyjnym dystansie dziesięciu kilometrów rywalizowało prawie sześciuset zawodników z całej Polski i nie tylko. Bieg wystartował o godzinie 18:00. Na trasę biegu składały się trzy pętle obejmujące start i metę przy ul 5 Stycznia a także ulice: Roberta Kocha, Lipową, Nową, Krętą, Drzymały, Poznańską, Rzeczną oraz około 400 - metrowy odcinek Promenady.

Jako pierwszy na linii mety zameldował się zawodnik z Kościana, Krzysztof Szymanowski, który wspomniane już 10 km pokonał w czasie 33 minut i 18 sekund. Wśród pań najlepsza okazała się Ukrainka, Olena Kytytcia, której imponujący czas 36:49 dał prawie 2 - minutową przewagę nad drugą na mecie Karoliną Bilawą z Nowej Wsi (38:44). Spośród zawodników poruszających się na wózkach, najlepszy był zawodnik z Opalenicy, Mariusz Adamczak.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla rodzin zawodników.

- Na parkingu przed Powiatowym Urzędem Pracy powstało miejsce zabaw dla dzieci, gdzie organizowane były różnego rodzaju zabawy i konkursy. Takie inicjatywy sprawiają, że na zawody, oprócz biegaczy przyjeżdżają także ich rodziny - mówił starosta wolsztyński.

Tego dnia w Wolsztynie miał miejsce również V Bieg Młodego Maratończyka organizowany przez Wolsztyński Klub Biegowy we współpracy z Powiatem Wolsztyńskim. Młodzi adepci biegania rywalizowali w 9 kategoriach biegowych, począwszy od rocznika 2012 i młodszych na rocznikach 2002 - 2004 skończywszy. Najmłodsi stanęli w szranki na dystansie 200 m, natomiast najstarsza grupa rywalizowała na dystansie 1500 m (2 x 750m)

- Głównym koordynatorem i organizatorem Biegu Młodego Maratończyka jest Wolsztyński Klub Biegowy. Popularność tego biegu bardzo wzrosła w ciągu tych 5 lat co moim zdaniem jest dużym sukcesem. Dziś na starcie stanęło ponad czterystu młodych uczestników, którzy osiągali wspaniałe wyniku. Myślę, że wśród nich rosną nam przyszli mistrzowie - mówił z przekonaniem starosta wolsztyński Janusz Frąckowiak.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, który publikujemy poniżej. Natomiast obszerną fotorelację znajdą państwo klikając TUTAJ.

(Iks, foto: Martyna, wideo: Koper, wyniki: Powiat Wolsztyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWolsztynZakaz wstępu do lasu
24.05.20190 95
Nadleśnictwo Wolsztyn ogłasza okresowy zakaz wstępu (od 24 do 31 maja) do lasu w obrębie leśnym Obra, na obszarze leśnictw Zacisze i Jaromierz.
nazwa
Biała sobota
22.05.20190 124
nazwa
nazwa
Uwaga wędkarze !!!
12.05.20190 24

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.