TworzymyGłos Regionu

V Mecz Gwiazd w Wolsztynie na remis

Poniedziałek, 10 września 2018 o 17:14, aktualizacja Poniedziałek, 10 września 2018 o 17:24, autor: 0 575
V Mecz Gwiazd w Wolsztynie na remis

W niedzielę, 9 września na wolsztyńskim MOSIR-ze odbyła się piąta już edycja Meczu Gwiazd. Tym razem podczas głównego wydarzenia oraz połączonego z nim pikniku zbierano pieniądze na leczenie 12 - letniego Huberta Wróblewicza. Zwycięzcę meczu wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych.

W minioną niedzielę na wolsztyńskim MOSIR-ze zebrały się prawdziwe tłumy. A wszystko za sprawą pikniku rodzinnego oraz piątego już Meczu Gwiazd. Rodzinny piknik oraz rywalizacja sportowa między drużyną gwiazd TVP i zespołem z Wolsztyna stały się okazją do pomocy Hubertowi Wróblewiczowi. Hubert to 12 - latek z Kębłowa, chorujący na dystrofię mięśniową. Jest to postępująca choroba genetyczna powodująca zanik mięśni.

Przed rozpoczęciem meczu mieliśmy okazję podziwiać Zespół Pieśni i Tańca “Kębłowo”, w którego skład wchodzą m.in. koledzy i koleżanki Huberta.

Tuż po występie Hubert i jego mama wyprowadzili obie drużyny na płytę boiska. Po oficjalnym przywitaniu gości oraz przemówieniach samorządowców przyszedł czas na pierwszy gwizdek.

Rywalizacja była zacięta a pierwsze 35 minut (bo na takim dystansie czasowym rozegrane zostały obie połowy) zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem ekipy z Wolsztyna.

Choć wydawało się, że gospodarze przewyższają gości w każdym aspekcie gry druga część meczu przyniosła niemałe zaskoczenie. Gwiazdy TVP niesione ambicją i dopingiem zdołały strzelić naszej drużynie aż 4 bramki. Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się goście.

W drużynie gwiazd TVP podziwiać mogliśmy m. in. Piotra Reissa, Tomasza Oświęcimskiego, Rafała Patyrę czy Michała Chorosińskiego.

Zapraszamy do bogatej galerii zdjęciowej oraz materiałów wideo. W przerwie meczu udało nam się złapać napastnika gości i byłego zawodnika Lecha Poznań, Piotra Reissa, który wypowiedział się m.in na temat postawy wolsztynskiego zespołu.

(Iks)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWolsztynZakaz wstępu do lasu
24.05.20190 95
Nadleśnictwo Wolsztyn ogłasza okresowy zakaz wstępu (od 24 do 31 maja) do lasu w obrębie leśnym Obra, na obszarze leśnictw Zacisze i Jaromierz.
nazwa
Biała sobota
22.05.20190 124
nazwa
nazwa
Uwaga wędkarze !!!
12.05.20190 24

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.