TworzymyGłos Regionu

Twój e-PIT w każdą środę

w Urzędzie Skarbowym w Wolsztynie

Poniedziałek, 17 lutego 2020 o 21:57, aktualizacja Poniedziałek, 17 lutego 2020 o 22:06, autor: 0 206
Twój e-PIT w każdą środę

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wolsztynie zaprasza wszystkich zainteresowanych do siedziby Urzędu Skarbowego w celu zaprezentowania automatycznie wypełnionych formularzy PIT w nowej usłudze Krajowej Administracji Skarbowej Twój e-PIT z możliwością ich wysłania. W każdą środę do czasu zakończenia akcji PIT 2020, pracownicy Urzędu Skarbowego w Wolsztynie w godzinach od 8.00 do 14.00 będą udzielać informacji na temat możliwości składania deklaracji podatkowych za pośrednictwem Internetu w usłudze Twój e-PIT, która skierowana jest dla podatników nie prowadzących działalności gospodarczej a rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, rozliczających przychody z umów najmu czy dzierżawy na formularzu PIT-28 oraz rozliczający przychody z najmu oraz emerytur i rent z zagranicy na formularzu PIT-36.

Osobom zainteresowanym udostępnione zostanie pomieszczenie ze stanowiskiem komputerowym, w którym pracownik Urzędu podpowie jak skorzystać z nowej usługi tj:

• jak zalogować się do systemu Twój e-PIT,

• jak sprawdzić utworzone automatycznie zeznanie i zaakceptować bez zmian,

• jak zmodyfikować zeznanie poprzez dopisanie lub usuwanie danych,

• jak odrzucić zeznanie w całości i rozliczyć się samodzielnie,

• oraz pomoże przesłać elektronicznie wypełnione zeznanie do właściwego urzędu skarbowego.

UWAGA!

Podatnicy, którzy chcą wysłać zeznanie za 2019 rok drogą elektroniczną, powinni posiadać:

1. Dokument tożsamości;

2. Informację na temat kwoty przychodu (ogółem) wykazanej w zeznaniu za rok poprzedni tj. w PIT za 2018 rok, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców oraz kwoty nadpłaty lub kwoty podatku do zapłaty za 2018r.;

LUB

3. Dane logowania do profilu zaufanego.

Dla potwierdzenia prawidłowości wygenerowanych automatycznie danych w usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą zabrać ze sobą informacje od płatników np. PIT-11, PIT-11A, PIT-8C, nr PESEL dzieci, informację o przychodzie z najmu i dzierżawy oraz informację o wysokości emerytury lub renty z zagranicy.

Natomiast osoby, które chcą skorzystać z ulg i odliczeń powinny posiadać dokumenty potwierdzające odliczenie.

(Źródło: Gmina Siedlce) 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.