TworzymyGłos Regionu

Szerokopasmowy internet w gminie Przemęt

Poniedziałek, 26 lutego 2018 o 13:25, autor: 0 1166
Szerokopasmowy internet w gminie Przemęt

Podczas XLIX Sesji Rady Gminy Przemęt, wójt Dorota Gorzelniak poinformowała, że 10 stycznia 2018 roku miała miejsce narada dyrektorów szkół i przedszkoli oraz sołtysów, której głównym zagadnieniem była możliwość doprowadzenia szerokopasmowej sieci światłowodowej do odległych zakątków gminy.

23 stycznia 2018 roku miała miejsce XLIX Sesja Rady Gminy Przemęt. Jednym z pierwszych zagadnień jakie poruszyła wójt, był temat narady dyrektorów szkół i przedszkoli oraz sołtysów z 10 stycznia, na której poruszono problem doprowadzenia szerokopasmowej sieci światłowodowej do odległych zakątków gminy Przemęt.

Jak mówi wójt gminy Przemęt Dorota Gorzelniak w związku z niską trwałością przewodów miedzianych, przyszłością szybkiego szerokopasmowego internetu jest światłowód.

Zdaniem pani wójt głównym problemem jest tutaj fakt, iż jeżeli przewody światłowodowe firmy INEA, która jest głównym operatorem na tych terenach nie dotrą do ostatnich zabudowań danej wsi wątpliwe jest by prywatni operatorzy zdecydowali się bez dofinansowania na uzupełnienie połączeń w późniejszym czasie. Ważne jest zatem, by podczas zebrań sołeckich mieszkańcy zgłaszali zapotrzebowanie na szerokopasmowy internet w swoich domach.

(Iks)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.