TworzymyGłos Regionu

Sprawca kradzieży poszukiwany

Czwartek, 04 czerwca 2020 o 11:48, autor: 0 144
Sprawca kradzieży poszukiwany

Wolsztyńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży roweru elektrycznego. Zawiadomienie w tej sprawie złożył wczoraj (3 czerwca) mieszkaniec Wolsztyna. Jak ustalono rower, który padł łupem złodzieja wykorzystywany był na co dzień przez zonę zgłaszającego, która jest osobą niepełnosprawną. Sprawcy kradzieży grozi nawet kara więzienia. Odrębną ale równie istotną kwestią jest odpowiedzialność wynikająca z faktu pozbawienia kobiety możliwości rehabilitacji.

03.06.2020 r. wolsztyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie kradzieży roweru elektrycznego Diamant, należącego do mieszkanki Wolsztyna. Rower został skradziony w noc poprzedzającą zgłoszenie sprzed bloku przy ul. Żeromskiego. Złodziej pokonał zabezpieczenie w postaci linki i odjechał w nieznanym kierunku.

Właściciel wycenił swoje straty na 2000 złotych, jednak strata finansowa w tym przypadku nie okazała się najważniejsza. Na podstawie zgłoszenia ustalono bowiem, że użytkująca rower żona mężczyzny jest osobą niepełnosprawną i jednoślad pomagał jej w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie umożliwiał prowadzenie rehabilitacji.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży oraz roweru. Każdy, kto mógłby przyczynić się do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania jednośladu proszony jest o kontakt z wolsztyńską jednostką policji pod numerem 68 347 52 00. Rower posiadał ramę typu "damka" koloru srebrnego oraz baterię umiejscowioną na bagażniku.

tekst/foto: wolsztyn.policja.gov.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.