TworzymyGłos Regionu

Przywłaszczenia auta i ucieczka przed policją

Wtorek, 23 lipca 2019 o 14:16, autor: 0 342
Przywłaszczenia auta i ucieczka przed policją

Wolsztyńscy policjanci zatrzymali w pewein niedzielny wieczór kierowcę Hondy Civic. Z informacji od funkcjonariuszy z Sulechowa wynikało, że samochodem kieruje osoba, nie mająca zgody właścicielki na użytkowanie. Patrol podjął interwencję. Jednak ze względu na wydarzenia podczas zatrzymania kierowcy, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sulechowa przekazali informację o kierowcy, który odjechał autem bez zgody właścicielki. Poinformowano mundurpwych z Wolsztyna, że mężczyzna może poruszać się drogą nr 32 w kierunku ich miasta. Charakterystyczną cechą auta były żółte tablice rejestracyjne, oznaczające zarejestrowanie pojazdu w Holandii.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji postanowili obserwować drogę w Powodowie. Długo nie musieli czekać. Zauważyli jadącą Hondę. Zatrzymali kierowcę do kontroli. Wylegitymowali kierowcę, którym był 36-letni Polak na stałe mieszkający w Holandii. Komisariat w Sulechowie poinformowano o zatrzymaniu poszukiwanego.

Jednak nie dał za wygraną i podczas rozmowy z mundurowymi, gwałtownie ruszył. Policjanci uniknęli potrącenia, odskoczyli na boki. W kierunku odjeżdżającego samochodu, oddano dwa strzały. Podjęto pościg, jednak mężczyźnie udało się uciec.Po kilku godzinach, po przeprowadzonych czynnościach, zabezpieczono porzucony pojazd i zatrzymano kierowcę. Osadzono go w areszcie, gdzie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec też zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

(Foto: KPP Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.