TworzymyGłos Regionu

Projekt wymiany młodzieży

Zielonogórskie Bachusiki

Czwartek, 21 listopada 2019 o 16:06, autor: 0 411
Projekt wymiany młodzieży

Zielonogórskie Bachusiki to kolejny w tym roku szkolnym projekt wymiany młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie  z partnerskimi  placówkami z Niemiec i Ukrainy. Udział wzięły klasy ze szkoły branżowej  oraz technikum logistycznego ZSZ wraz z wychowawcami Iwoną Cholewą  i Markiem Furmanem. Projekt był realizowany w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Uczestnicy mieli możliwość pełnej integracji z kolegami z Niemiec i Ukrainy  w ramach zajęć: jazdy konnej , nauki strzelania  z broni, tenisa ziemnego, gier zespołowych i nauki pływania. Celem operacyjnym projektu była wycieczka do Zielonej Góry i udział  w grze miejskiej ,,Bachusiki” czyli zwiedzaniu i poszukiwaniu ,,Bachusików”  w obrębie starego miasta. Wspólny pobyt i wspólne zajęcia integracyjne oraz  zabawy językowe przyczyniły się do integracji uczniów i szkół  oraz stały się wyzwaniem do dalszej nauki języków obcych w celu poprawy komunikacji. Inauguracji projektu dokonali:  dyrektor szkoły  Ireneusz Rajman i przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego Janusz Mrozkowiak.
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie w kwocie 29.980 zł oraz środków własnych uczestników . Podczas pobytu przygotowano kolejne  dwa projekty i zostaną one zrealizowane w pierwszym kwartale 2020 r. W obrębie współpracy zagranicznej i wymiany młodzieży, dyrektor  wraz z koordynatorami projektów planuje rozszerzenie  kontaktów z innymi krajami, w tym również z Gruzją i Grecją. Temu zadaniu poświęcone będą dwa inne projekty.
(Powiat Wolsztyński)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.