TworzymyGłos Regionu

Poprawią drogę w Mochach

Piątek, 14 września 2018 o 14:30, autor: 0 1298
Poprawią drogę w Mochach

Eksperyment drogowy przerowadzony na skrzyżowaniu w Mochach, o którym informowaliśmy, zaskutkował decyzją Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o skorygowaniu drogi. Na czym będzie ta korekta polegała? O tym, w tekście poniżej.

W czwartek, 13 września 2018 r., przedstawiciel Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, a więc inwestora realizującego przebudowę drogi m.in. w Mochach, przekazał informacje, że skrzyżowanie w tej miejscowości, po wykonanym 5 września br. tzw. eksperymentu, zostanie skorygowane. Korekta polegać będzie m.in. na skróceniu wysepek kanalizujących ruch od strony Świętna oraz od strony Kaszczoru. Wysepka zlokalizowana na środku skrzyżowania zostanie skrócona z obu stron. Zwiększony zostanie również łuk drogi w kierunku ul. Powstańców Wlkp. Częściowo uwzględnione zostały także uwagi zgłaszane przez właścicieli nieruchomości bezpośrednio zlokalizowanych przy skrzyżowaniu. – Mam nadzieję, że zmiana poprawi przepustowość ruchu drogowego w Mochach, a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. Taki był nasz cel. – mówi Mariusz Silski, Zastępca Wójta Gminy Przemęt, który zainicjował spotkanie mające na celu doprowadzenie do korekty drogi.

(Gmina Przemęt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.