TworzymyGłos Regionu

Pieszy pod kołami ciężarówki

w Kłębowie

Wtorek, 03 marca 2020 o 01:03, autor: 0 1541
Pieszy pod kołami ciężarówki

27 lutego w godzinach porannych w Kębłowie doszło do zdarzenia z udziałem kierującego ciężarowym Mercedesem i pieszego. W następstwie wypadku pieszy z obrażeniami ciała trafił do wolsztyńskiego szpitala. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pieszy - 34-letni mieszkaniec Kębłowa był pod wpływem alkoholu. W sprawie wszczęto postępowanie, w trakcie którego ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

27.02.2020 r. ok.godz. 07:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o potrąceniu pieszego, do którego doszło w Kębłowie. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyli kierujący ciężarowym Mercedesem 26-letni mieszkaniec Siedlca oraz poruszający się pieszo 34-letni mieszkaniec Kębłowa.

Obu uczestników poddano badaniu alkotestem. Wykazało ono, że kierowca ciągnika siodłowego był trzeźwy, natomiast w organizmie pieszego znajdowało się około pół promila alkoholu, w związku z czym do badań pobrano od niego również krew.

W następstwie potrącenia pieszy doznał stłuczenia głowy, złamań kości kończyn dolnych oraz przedramienia.

Miejsce wypadku oraz ciągnik siodłowy zostały zabezpieczone przez policjantów i poddane oględzinom. Mundurowi kierowali też ruchem umożliwiając podjęcie działań pozostałym służbom i bezpieczny przejazd innym kierowcom poruszającym się tą drogą.

Wstępne ustalenia poczynione przez policjantów wskazały na to, że doszło do wtargnięcia pieszego na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W jego trakcie wyjaśniane będą wszelkie okoliczności i przyczyna zdarzenia.

(Źródło: KPP Wolsztyn

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.