TworzymyGłos Regionu

Pamiętają o Powstaniu Wielkopolskim

Środa, 12 grudnia 2018 o 14:20, autor: 0 130
Pamiętają o Powstaniu Wielkopolskim

W tym roku przypada setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zrywu który przywrócił Wielkopolskę Rzeczypospolitej po I Wojnie Światowej. Szczególnie ważne są więc wyróżnienia, które przyznało Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego, a które odebrali także mieszkańcy naszego powiatu.

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. w sali czerwonej Pałacu Działyskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Podczas tej uroczystości zostali wyróżnieni i odznaczeni mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego.

DOBOSZ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO to Nagroda Honorowa Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Poznaniu, którą odebrał Maczej Myczka, prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości z Wolsztyna. Nagrody te wręczono już po raz dwudziesty trzeci.

Medalem „Wierni Tradycji” przyznanym przez Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego odznaczeni zostali m.in. Agnieszka Kędziora dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu, Małgorzata Banaszyńska nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie, Łukasz Myczka i Artur Włodarczyk członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości w Wolsztynie oraz redaktor naczelny gazety lokalnej „Wasz Dzień po Dniu” z Wolsztyna - Rozalia Kaczmarek.

(UMiG Wolsztyn/foto: TPPW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWolsztynZakaz wstępu do lasu
24.05.20190 95
Nadleśnictwo Wolsztyn ogłasza okresowy zakaz wstępu (od 24 do 31 maja) do lasu w obrębie leśnym Obra, na obszarze leśnictw Zacisze i Jaromierz.
nazwa
Biała sobota
22.05.20190 124
nazwa
nazwa
Uwaga wędkarze !!!
12.05.20190 24

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.