TworzymyGłos Regionu

Pałac w Buczu będzie remontowany już wprzyszłym roku

Czwartek, 18 października 2018 o 11:35, autor: 0 1071
Pałac w Buczu będzie remontowany już wprzyszłym roku

Już w przyszłym roku rozpoczną się prace remontowe na terenie Pałacu umiejscowionego w miejscowości Bucz. Prace te obejmą m. in. remont elewacji oraz utwardzenie terenu wokół pałacu kostką granitową.

Będzie przepięknie! Prezentujemy wizualizacje remontu pałacu w Buczu, w którym mieści się szkoła. Przypomnijmy słowa Mariusza Silskiego, Zastępcy Wójta Gminy Przemęt: – Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku i obok kompleksowego remontu elewacji obejmie także utwardzenie terenu wokół pałacu kostką granitową wraz z kwietnikiem, wykonanie podjazdu i bramy wjazdowej oraz oświetlenia. Na tym jednak nie zakończy się rewitalizacja tego miejsca. W planie jest przygotowywanie projektu zagospodarowania terenu całego parku.
Bez dofinansowania prace, które wyceniono na około 1 mln zł nie mogłyby być wykonane. Wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego okazał się tak dobry, iż Gminie Przemęt przyznano maksymalną kwotę przewidzianą na taki cel czyli 500 tys. zł. Zbiegło się to w czasie z wykupem od spółdzielni parku otaczającego pałac. W miejscu tym jeszcze są robione porządki i właśnie zakończona została inwentaryzacja dendrologiczna.

(Gmina Przemęt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.