TworzymyGłos Regionu

Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wtorek, 03 września 2019 o 12:31, aktualizacja Środa, 04 września 2019 o 12:49, autor: 0 293
Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. W całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę wybuchu wojny. W Wolsztynie odprawiono mszę św. w intencji pomordowanych oraz złożono hołd pod pomnikiem pomordowanych.

Mszę Św. w intencji pomordowanych odprawił ks. kan. Sławomir Majchrzak - proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny oraz ks. Piotr Bartkowiak - proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Opiekuna Kościoła i Józef Wcisło - rektor WSD Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. 

Następnie udano się pod pomnik pomordowanych przez Niemców przy ul. Bohaterów Bielnika. W przemarszu asystowała Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta i Kompania Honorowa 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Jacek Skrobisz - starosta i Wojciech Lis - burmistrz. Następnie wszystkie delegacje złożyły kwiaty.

(Foto: Powiat Wolsztyn, UM Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.