TworzymyGłos Regionu

Nowe ścieżki rowerowe

Środa, 11 września 2019 o 16:38, autor: 0 255
Nowe ścieżki rowerowe

Bezpieczniej na drogach w gminie Wolsztyn. Rowerzyści mogą poruszać się nowymi ściekżkami rowerowymi na trasach Stary Widzim i Wroniawy oraz Karpicko-Barłożnia Wolsztyńska. 

Pierwsza ścieżka rowerowa była realizowana przy współpracy Gminy z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Ścieżka o długości 0,75 m i szerokości 3 m, jest wyłożona nawierzchnią z betonu asfaltowego. Zadanie wykonała firma Infrakom z Kościana. Inwestycja kosztowała ponad 850 tys. zł. Po połowie rozłożyły się koszty między Gminą Wolsztyn a Województwem Wielkopolskim. 

Śieżka rowerowa na trasie Karpicko-Barłożnia Wolsztyńska również była zrealizowana przy współpracy z Wielkopolskim ZDW. Wykonana jest z tłucznia kamiennego spryskanego bitumitem oraz częściowo z kostki brukowej. Długa na 3,7 km i szeroka na 2 m. Inwestycja kosztowała ponad 2,2 mln zł.

(Foto: Gmina Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.