TworzymyGłos Regionu

Mikołajki w bibliotece

świąteczne zabawy najmłodszych

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 o 12:40, autor: 0 1271
Mikołajki w bibliotece

Mikołajkowe Spotkanie Dzieci idbyło się 13 grudnia. Do Biblioteki Publicznej przyszły dzieci uczęszczające na warsztaty edukacyjne"B jak biblioteka" oraz "Klub tajemniczej książki" i ich rodzice. Na spotkanie przybył też pszeczelarz Piotr Nowak. O czym opowiadał najmłodszym?

Dzieci dowiedziały się od pszczelarza, dlaczego pszczoły są ważne i pożyteczne. Gdyby wyginęły pszczoły, to na świecie zabrałoby nie tylko miodu, ale także nasze życie byłoby zagrożone. Od pracy pszczół zależy bowiem 3/4 produkcji żywności, jaką spożywa człowiek.

Dzieci posłuchały także opowieści o życiu pszczół w ulach i o woskowych plastrach. Z pszczelego wosku mogły wspólnie z pszczelarzem wykonać bożonarodzeniową świeczkę. Pan Piotr zabrał ze sobą formy w kształcie świętego Mikołaja, choinki, bombki czy anioła. Najmłodsi przy dźwiękach świątecznych piosenek bawili się, słuchali czytanych im bajek i jedli łakocie. Każdy maluch otrzymał świąteczny upominek od biblioteki.

(Foto: Biblioteka Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Sprzedam
Sprzedam
Mieszkania
Sprzedam
Sprzedam
Mieszkania
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.