TworzymyGłos Regionu

Medal Kasi Sobierajskiej

Wtorek, 28 maja 2019 o 12:18, aktualizacja Środa, 07 sierpnia 2019 o 11:51, autor: 0 599
Medal Kasi Sobierajskiej

Za nami weekend, podczas którego odbywał się Puchar Europy Kadetów w Bielsku Białej połączony z dwudniowym campem. Zjechało na niego blisko 600 zawodników z 39 państw, między innymi z Japonii, Gruzji, Chorwacji, Francji, Włoch. 

Powołanie otrzymała także Wiktoria Jęcz  z UKS Pohl Judo Przemęt, dzięki piątemu miejscu na  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wiktoria pierwszą walkę stoczyła z utytułowaną zawodniczką z Rosji. Walka była zacięta, Wiktoria włożyła w nią całe serce. W końcówce przegrała przez trzymanie i odpadła. W campie udział wzięła czwórka naszych zawodniczek wraz z trenerem Damianem. W Bielsku Białej startowała także Kasia Sobierajska, która uratowała honor polskiej reprezentacji zdobywając jedyny medal. Zajęła drugie miejsce. W drodze do finału pokonała cztery przeciwniczki (Niemkę, Chorwatkę , Ukrainkę i Włoszkę). Dopiero w finale uznała wyższość Japonki, z która prawie trzy i pół minuty toczyła bardzo wyrównany bój. Warto dodać, że był to trzeci finał Kasi w  tegorocznych Pucharach Europy (dwa poprzednie wygrała). Po turnieju trener kadry narodowej ogłosił powołania na mistrzostwa Europy i świata kadetów, oczywiście Katarzyna również znalazła się na liście.
 
(Powiat Wolsztyn)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.