TworzymyGłos Regionu

Maturalna niepewność

Piątek, 12 kwietnia 2019 o 09:46, autor: 0 595
Maturalna niepewność

Czwarty dzień strajku nauczycieli za nami. Mimo trwającego protestu odbył się egzamin gimnazjalny  z matematyki i przyrody dla 10 dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych.  W czwartek strajkowało tam 34 nauczycieli, siedmiu było w gotowości do zajęć i sprawowało opiekę nad sześcioma uczniami. 

Dom Wczasów Dziecięcych we Wroniawach kontynuuje strajk, ale nie zaburza to pracy placówki. Nadal większość nauczycieli protestowała w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie, Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Ogólnokształcących. 
Pojawiło się ważne pytanie: czy uda się przeprowadzić egzamin dojrzałości? Tylko w jednej ze szkół wystawiono tegorocznym maturzystom oceny końcowe, z możliwością ich podwyższenia w piątek (12 bm.). Ale czy uda się zwołać i przeprowadzić rady klasyfikacyjne? Podczas tego posiedzenia zostaje podjęta uchwała o dopuszczeniu uczniów do egzaminu. Bez tego dokumentu uczniowie nie skończą szkół i nie będą mogli podejść do matury. 

 

Źródło: Powiat Wolsztyński

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.