TworzymyGłos Regionu

Kolega uratował nastolatka

Czwartek, 10 stycznia 2019 o 16:31, autor: 0 487
Kolega uratował nastolatka

Trzeźwość umysłu i szybka reakcja kolegi uratowały przed poważnymi obrażeniami nastolatka, którego wczoraj w godzinach został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w Komorowie.

Do sytuacji doszło przed godziną 7 rano, na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych.

- Skierowani na miejsce policjanci WRD ustalili, że ofiarą jest 14-letni mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci podczas podjętej na miejscu interwencji, zbadali stan trzeźwości kierującego, którym okazał się 54-letni mieszkaniec Komorowa. Jak ustalono, mężczyzna był trzeźwy. Ranny nastolatek przetransportowany został do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznał nie zagrażały bezpośrednio jego życiu – relacjonuje asp.sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Jednak policjanci nie poprzestali na sprawdzeniu trzeźwości kierowcy. Po rozmowie ze świadkami ustalili, że niewielkie obrażenia jakie odniósł poszkodowany 14 latek były zasługą jego kolegi, który w ostatniej chwili przyciągnął w stronę chodnika, wchodzącego na przejście dla pieszych chłopaka. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a o karze dla niego zadecyduje sąd.

W związku z zimowym okresem i długim czasem zmroku zwracamy się z prośbą o szczególną ostrożność, zarówno kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy także o elementach odblaskowych.

(olek/ foto: KPP Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.