TworzymyGłos Regionu

Igrzyska na stadionie

Sobota, 01 czerwca 2019 o 11:55, aktualizacja Środa, 07 sierpnia 2019 o 11:50, autor: 0 752
Igrzyska na stadionie

XIX Regionalne Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wolsztyn 2019 odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorzy: Klub Olimpiad Specjalnych „Elfy Wolsztyn” działający przy Zespole Szkół Specjalnych i Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Poznań. 

Zaproszonych gości, sportowców i opiekunów przywitała Hanna Strugała – Rozynek, dyrektor ZSS. Oficjalnego otwarcia igrzysk dokonał starosta Jacek Skrobisz. Na imprezę przyjechało 250 zawodników z 18 klubów olimpiad specjalnych z Wielkopolski. Celem imprezy była popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych w trakcie treningów oraz zajęć sportowych, integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem oraz rozpowszechnianie idei olimpiad specjalnych w powiecie wolsztyńskim. 
(Powiat Wolsztyn)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.