TworzymyGłos Regionu

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie na komisariacie

Środa, 13 czerwca 2018 o 10:37, aktualizacja Czwartek, 28 czerwca 2018 o 11:44, autor: 0 1435
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie na komisariacie

12 czerwca uczniowie wolsztyńskiej SP nr 3 odwiedzili policjantów, by przyjrzeć się ich codziennej służbie. Nie zabrakło oczywiście rozmów na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Funkcjonariusze wyjaśnili także założenia akcji pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Wczoraj na komisariat w Wolsztynie z wizytą przybyli uczniowie klasy III C Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie. Dzieci miały okazję przyjrzeć się służbie policjantów w tym także technika kryminalistyki oraz sprzętowi jakim dysponują wolsztyńscy stróże prawa.

Tego typu spotkania są świetną okazją by policjanci mogli przekazać dzieciom wiedzę o zagrożeniach. Nie zabrakło więc rozmów na temat niebezpieczeństw na jakie natknąć mogą się dzieci podczas wakacji. W ten sposób policjanci zainicjowali tegoroczną akcję informacyjno - edukacyjną pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Akcja skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych wypoczywających nad wodą. Pośrednio ma trafić również do osób zarządzających wyznaczonymi obszarami wodnymi takimi jak kąpieliska oraz osób prowadzących działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m. in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe itp.)

Akcja ma na celu, poprzez edukację najmłodszych, ograniczenie do minimum zdarzeń, do których dochodzi podczas wypoczynku nad wodą i kontynuowana będzie przez okres wakacyjny. Już 29 czerwca nad jeziorem w Kuźnicy Zbąskiej odbędzie się tradycyjne spotkanie organizowane przez oficerów prasowych komend z Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Wolsztyna, podczas którego zaprezentowany zostanie m. in. pokaz ratownictwa wodnego.

(Iks / foto: KPP Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.