TworzymyGłos Regionu

Dożynkowe święto, to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań

Poniedziałek, 03 września 2018 o 16:06, aktualizacja Środa, 09 stycznia 2019 o 12:31, autor: 0 1896
Dożynkowe święto, to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań

- Wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy o naszych rolnikach, bowiem chleb produkowany od wieków przez mieszkańców polskich wsi jest dla nas wszystkich podstawą egzystencji - mówił Janusz Frąckowiak starosta powiatu wolsztyńskiego podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Przemęcie.

2 września w Przemęcie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Tradycyjnie rozpoczęły się Mszą świętą, a następnie barwny korowód przeszedł ulicami Przemętu na miejsce, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

- Z wdzięcznością i szacunkiem należy pochylić głowy przed tymi, którzy tę ziemię uprawiali i uprawiają. Dożynkowe święto, to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. W mijającym roku przyroda nie szczędziła rolnikom przeciwności i pokazała, jak bardzo człowiek jest zależny od wszechmocy sił natury - mówił starosta powiatu wolsztyńskiego. 

Za całoroczną ciężką pracę dziękowała rolnikom wójt Gminy Przemęt Dorota Gorzelniak.

- W tym roku efekty waszego trudu nie przeniosły się niestety na radość z bogatych zbiorów, na pełne spichlerze i tym samym na oczekiwaną efektywność. Jest mi tak po prostu, po ludzku, zwyczajnie przykro. Takiej aury, tak suchego roku nikt się nie spodziewał. Nie pamiętam, by od początku roku do połowy sierpnia spadło u nas jedynie 141 mililitrów opadów. To są dane ze stacji pomiarowej we Włoszakowicach - mówiła Dorota Gorzelniak.

Pani wójt zarazem życzyła rolnikom, aby przyszłoroczne zbiory okazały się zdecydowanie obfitsze od tegorocznych i aby tym razem pogoda była sprzyjająca dla rolników.

Zapraszamy do galerii zdjęć i materiału filmowego.

(rak/foto: MS)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.