TworzymyGłos Regionu

Delegacja z Kobylnicy w gminie Przemęt

Wtorek, 10 kwietnia 2018 o 15:37, aktualizacja Wtorek, 24 kwietnia 2018 o 09:40, autor: 0 2745
Delegacja z Kobylnicy w gminie Przemęt

Podczas minionego weekendu na terenie gminy Przemęt, przebywała dwudziestoosobowa delegacja z gminy Kobylnica. Wizyta ta miała na celu m. in. przybliżenie gościom, specyfiki gminy Przemęt oraz przedstawienie dobrych praktyk, jakie w ostatnich latach stosowano na jej terenie.

W dniach od 6 do 8 kwietnia gmina Przemęt gościła u siebie dwudziestoosobową delegację z zaprzyjaźnionej gminy Kobylnica. Wśród delegatów obecny był m; in. wójt gminy Kobylnica, Leszek Kuliński. Goście wspólnie z przemęckimi samorządowcami oraz sołtysami wzięli udział w szkoleniu poświęconym jawności życia publicznego oraz treści nowych oświadczeń majątkowych. Kobylnicka delegacja poznała zasady działania przemęckiej oczyszczalni ścieków, odwiedziła nowe przedszkole w Buczu i obejrzała wieże widokową w Siekowie, plażę gminną w Osłoninie oraz boiska sportowe na terenie gminy Przemęt, zarówno te gotowe jak i te, będące w trakcie budowy.

O możliwościach rozwoju przekonywali gości także właściciele obiektów turystycznych - Ośrodka Wypoczynkowego "Krokus" w Wieleniu czy gospodarstwa agroturystycznego "Stara Chata u Kowala" w Kluczewie.

-Z pewnością wizyta pozostawiła u naszych partnerów wiele pozytywnych wrażeń. Pokazaliśmy jak wiele za porównywalnie niewielkie środki finansowe można zdziałać dla poprawy życia mieszkańców - mówi wójt gminy Przemęt, Dorota Gorzelniak.

(Iks / foto: oficjalna strona gminy Przemęt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.