TworzymyGłos Regionu

Co z wolsztyńskim Pałacem?

Środa, 13 czerwca 2018 o 16:10, aktualizacja Wtorek, 26 czerwca 2018 o 11:03, autor: 5 4627
Co z wolsztyńskim Pałacem?

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Wolsztynie jeden z radnych skierował do burmistrza pytanie, o przyszłość pałacu znajdującego się na terenie Parku Miejskiego w Wolsztynie. Dziś do redakcji wpłynęła oficjalna wiadomość na ten temat.

Budynek pałacowy, o którym mowa pochodzi z 1845 roku. W 1911 roku został przebudowany dla właściciela hr. Stefana Mycielskiego. Budynek spłonął w 1945 roku a odbudowany został w latach 1960 - 62. Dziś pełni rolę “Domu Turysty”.

Pałac otoczony jest parkiem o charakterze krajobrazowym a jego położenie w sąsiedztwie Jeziora Wolsztyńskiego czyni go niezwykle atrakcyjnym.

30 maja podczas Sesji Rady Miejskiej w Wolsztynie jeden z radnych zapytał, czy pałac wzbudza zainteresowanie wśród inwestorów. Burmistrz w odpowiedzi wspomniał o czterech podmiotach wstępnie zainteresowanych obiektem (szczegóły w materiale filmowym).

- Przetarg powinien zostać ogłoszony z początkiem czerwca - mówił Wojciech Lis.

Dzisiaj (tj. 13 czerwca) do naszej redakcji wpłynęło oficjalne ogłoszenie o przetargu na dzierżawę części Zespołu pałacowo - parkowego na terenie Parku Miejskiego w Wolsztynie.

Przedmiotem owego przetargu jest część Zespołu pałacowo - parkowego w rejonie ul. Drzymały, w skład którego wchodzą: pałac, garaże wraz z parkingiem oraz budynek małej gastronomii z ogródkiem gastronomicznym wraz z zapleczem socjalnym.

Nieruchomość ta w ostatnich kilkunastu latach użytkowana była jako hotel i restauracja.

W przetargu mowa jest o tym, iż budynek powinien być przeznaczony do realizacji celów ogólnospołecznych z preferowaną działalnością restauracyjno - hotelarską.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego wynosi 5000 zł.

Pierwszych konkretnych informacji odnośnie wyników przetargu należy spodziewać się na przełomie lipca i sierpnia.

(Iks / foto: Gmina Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Agniesz
26.06.2018 10:55

Pięć tysięcy za metr kw. ? czy za całość ?

avatar
~klekot
13.12.2018 20:37

Coś cicho na temat pałacu. Burmistrz i radni całkowicie o nim zapomnieli? Ratusz ma jakieś plany czy czeka aż skończy jak kino na 5-go stycznia?

avatar
~Czytelnik z gminy
16.04.2019 16:47

„Czytelniczka z gminy” w rubryce Po TEMACIE informuje o niezłym rozpoczęciu nowej kadencji przez naszego burmistrza. Informuje o odejściu z ratusza w Wolsztynie kilku osób oraz o przegranej sądowego procesu z byłą pracownicą mobbingowaną w ratuszu. Czytelniczka zastanawia się czym przykrym i niemiłym Wojciech Lis zaskoczy nas w kolejnych miesiącach, twierdząc że gdy w 2014 zbierał głosy chodząc od domu do domu był taki miły. Droga „Czytelniczko z gminy” moim skromnym zdaniem burmistrz już nas niemile zaskoczył niedotrzymaniem swoich jakże płomiennych i ambitnych obietnic z 2014. Należały do nich obietnice oczyszczenia jeziora wolsztyńskiego, obietnice niekupowania płatnych publikacji, materiałów filmowych i innych za pieniądze podatników celem kreowania własnego wizerunku, obietnica nieustannego kontaktu z mieszkańcami i słuchanie ich opinii jako podstawy dialogu, obietnica burmistrza nie uzurpowania sobie monopolu na słuszność jedynie własnych poglądów, obietnica uczenia się dzieci w nieprzeludnionych klasach – maksymalnie do 20 osób, obietnica nie zarabiania przez miasto na własnych mieszkańcach. Co spełnił burmistrz z tych obietnic każdy może zobaczyć i poczuć własnym nosem (np. jezioro). Ekipa burmistrza krytykowała swoich poprzedników za „zagraniczne wycieczki za pieniądze podatników”. Burmistrz niedawno sam odbył taką wycieczkę na Ukrainę i co? I nic, nikogo to nie ruszyło. O niekupowaniu płatnych publikacji, materiałów filmowych i innych za pieniądze podatników nie wspomnę. Wystarczy przejrzeć kilka ostatnich gazet. Co do słuchania opinii mieszkańców to też kicha, świadczą o tym przenosiny dzieci 6-klasy ze szkoły Nr 3 do Nr 2 wbrew protestom rodziców tych dzieci, o prywacie pani radnej z tym związanej, nie wspominając. 4 lata rządów zmieniły nie do poznania burmistrza i jego radnych. Do tego dochodzą informacje o zamiarze podniesienia sobie diet. W 2014 nie zgadzali się na to, twierdząc że do samorządu kandydowali nie dla pieniędzy tylko dla dobra mieszkańców. Jak widać przez 4 lata ich poglądy i piorytety zmieniły się diametralnie. Władza i woda sodowa zrobiły swoje.

avatar
~z Gościeszyna
16.09.2020 23:00

Długo było cicho na temat Pałacu w parku. Ostatnio coś jakby zrobiło się głośniej. Same problemy :( Ale spoko, wyjście zawsze się znajdzie. Gmina sypnie kasą i będzie po problemie :).

avatar
~zdezorientowany
06.02.2021 21:20

W Wolsztynie od pewnego czasu nagonka na pana Burmistrza. Krytykują go głównie jego radni, łącznie z przewodniczącym rady Miejskiej. Z tego co można wyczytać w licznych wywiadach w lokalnej prasie, mają pretensje głównie o brak uzgodnienia z nimi decyzji o wyborze osoby na stanowisko Sekretarz Gminy. Jeżeli burmistrz miał takie prawo to o co ten cały tumult? Ktoś wie o co tak naprawdę chodzi w tej medialnej kłótni?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Opiekunka
Opiekunka
Oferuje usługi
PRACA
PRACA
Oferty
Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.