TworzymyGłos Regionu

Bezpieczeństwo nad wodą

Czwartek, 01 sierpnia 2019 o 13:37, aktualizacja Czwartek, 01 sierpnia 2019 o 14:52, autor: 0 407
Bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci KPP Wolsztyn, strażacy PSP z Wolsztyna, ratownicy WOPR oraz kadra OW "Krokus" z Wielenia, przygotowali dla 150 kolonistów pokaz ratownictwa wodnego. Dzieci miały okazje uczestniczyć tez w pokazie pierwszej pomocy oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o zdrowiu. 

30 lipca (wtorek) służby ratunkowe spotkały się z dziećmi nad jeziorem Wieleńskim. Na początku przypomniano wszystkim obecnym o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Następnie w praktyczny sposób, dzieci uczestniczyły w pokazie ratownictwa. Pracownicy ośrodka pokazali, jak mało potrzeba, by kajak lub żaglówka się wywróciły. Z brzegu obserwowano to, co działo się na wodzie. Na bieżąco omawiana była sytuacja, aby lepiej zrozumiano wykonywane przez ratowników czynności. Po zakończonym pokazie, nagrodzono funkcjonariuszy brawami. Kolejnym punktem spotkania kolonistów ze służbami, był pokaz udzielania pierwszej pomocy. 

Pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przygotowały dla dzieci  konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Padały pytania o edukację i profilaktykę zdrowotną. Dzieci nie miały problemu z odpowiedzią na pytania m.in. o boreliozę i skutki zażywania dopalaczy. Urząd Gminy w Przemęcie przygotował dla każdego uczestnika drobny upominek. 

(Foto: KPP Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.