TworzymyGłos Regionu

10 edycja Festiwalu Tańca ,,Wolsztyn Tańczy Pełną Parą" za nami

Sobota, 09 czerwca 2018 o 20:00, aktualizacja Czwartek, 28 czerwca 2018 o 11:42, autor: 0 1849
10 edycja Festiwalu Tańca ,,Wolsztyn Tańczy Pełną Parą

Około 740 uczestników wzięło udział w 10 edycji Festiwalu Tańca ,,Wolsztyn Tańczy Pełną Parą". Jak mówi dyrektor artystyczny i pomysłodawca festiwalu Katarzyna Haremza od kilku lat  do Wolsztyna przyjeżdża najwięcej zespołów, które specjalizują się w tańcu współczesnym, klasycznym i jazzowym. Mniej niż w latach ubiegłych jest formacji tańczących hip-hop.

9 czerwca w Miejskiej Sali Sportowej ,,Świtezianka" w Wolsztynie odbył się po raz dziesiąty Festiwal Tańca ,,Wolsztyn Tańczy Pełną Parą". 

- Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników naszego festiwalu - mówi Katarzyna Haremza - okazuje się, że teraz najwięcej przyjeżdża inscenizacji, czyli zespołów, które specjalizują się w tańcu współczesnym, klasycznym i jazzowym. Tych grup mamy najwięcej. Kiedyś bardzo popularny był hip-hop, teraz jest go znacznie mniej. Festiwal się z roku na rok rozwija, uczestnicy prezentują swoje możliwości w solówkach, duetach, inscenizacjach i dzieje się to w różnych kategoriach wiekowych. 

Czy to oznacza, że Polacy coraz chętniej tańczą? Do Wolsztyna przyjeżdżają tancerze i tancerki z całej Polski, ale Katarzyna Haremza podkreśla, że zainteresowanie tańcem jest coraz większe, ale nauka tańca wymaga też ogromnego zaangażowania i setek godzin spędzonych na parkiecie pod czujnym okiem trenerów.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych i galerii zdjęć. Wyniki podamy w późniejszym terminie.

(rak/foto: koper)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.