TworzymyGłos Regionu

Najlepsi szczypiorniści z wielkopolski walczyli o mistrzostwo we Włoszakowicach

Poniedziałek, 14 maja 2018 o 13:19, aktualizacja Poniedziałek, 04 czerwca 2018 o 16:31, autor: 0

11 maja w Hali Sportowo - Środowiskowej we Włoszakowicach najlepsi szczypiorniści z województwa (rocznik 2005 i młodsi) stanęli w szranki o Puchar Prezesa WZPR. Bezkonkurencyjna okazała się Sparta Oborniki Wlkp. Wicemistrzostwo wywalczyli zawodnicy Wolsztyniaka Wolsztyn. Drużyna SPR Włoszakowice uplasowała się na piątym miejscu.

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Wielkopolski o Puchar Prezesa WZPR udział wzięło 7 z ośmiu zakwalifikowanych drużyn. Na turnieju nie pojawili się reprezentanci Spartakusa Buk.

Fazę grupową w grupie A na pierwszym miejscu zakończył zespół Wolsztyniaka Wolsztyn ze stosunkiem bramek zdobytych do straconych równym 28:20. Drużynie z Włoszakowic nie udało się wyjść z grupy. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu rozgrywek.

W półfinałach Wolsztyniak Wolsztyn pokonał MKS II Poznań a UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski uległ faworytom turnieju, Sparcie Oborniki, która również w finale nie dała sobie wydrzeć mistrzostwa ogrywając Wolsztyniaka 12:9.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy również do obejrzenia materiału wideo, w którym rozmawiamy z zawodnikami wszystkich drużyn.

(Iks /wideo: Koper)