TworzymyGłos Regionu

Nad każdym przepisem ustawy istnieje wyższe piętro, piętro wartości

Niedziela, 25 marca 2018 o 13:17, aktualizacja Niedziela, 25 marca 2018 o 13:22, autor: 0
Nad każdym przepisem ustawy istnieje wyższe piętro, piętro wartości

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, która jest komentarzem do otwartego listu pracowników Szkoły Podstawowej nr 3. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: Norbert Czechowski / artykuł: Szkoła Podstawowa nr 3 pisze list do minister Zalewskiej

Bardzo podoba mi się odwołanie do ducha prawa. Największe autorytety nauki prawa administracyjnego zgodnie twierdzą, ze nad każdym przepisem ustawy istnieje wyższe piętro, piętro wartości. Wartości te muszą być uwzględniane w działaniu administracji. Każdy minister, burmistrz, radny, urzędnik tworząc i stosując prawo powinien uwzględniać aksjologię, w której dobro człowieka jest na pierwszym miejscu. Niestety wschowski magistrat szczególnie się tym nie przejmuje, a na szczeblu centralnym jest jeszcze gorzej. Niewykorzystanie potencjału byłego gimnazjum to niedorzeczność, do której inteligentna administracja nie powinna była dopuścić. Dwadzieścia lat po reformie samorządu, a u nas nadal jak w lesie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.