TworzymyGłos Regionu

Jakoś Państwo powątpiewacie gdzie zaszeregować kobiety

Poniedziałek, 09 kwietnia 2018 o 09:57, autor: 11
Jakoś Państwo powątpiewacie gdzie zaszeregować kobiety

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, która nawiązuje do sukcesu wschowianki, której plakat będzie promował wojewódzki kongres kobiet. Zarazem jest to komentarz polemiczny wobec krytycznych wypowiedzi na temat kobiet. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: Adaś / artykuł: Plakat wschowianki będzie promował wojewódzki kongres kobiet

Komentarze zawierają pewną dozę zgryżliwości, która wynika z nazwiska autora plakatu, a dokładnie z przynależności do Czas Art - p. Kochańskiej. Jestem przekonany, że przy ukryciu danych autorki ocena jak i zaopiniowania byłyby na znacznie milszym poziomie.  A to, że są jakieś tam skojarzenia (nawet z postkomuną) w niczym nie zmienia samej idei, intencji i treści. Jest w tym zamysł, jest kierunek odbioru i jest myśl przewodnia. No i właśnie, okazuje się, że jest też i konieczność formy, bo adresat sam się melduje i oznajmia... człeczyna jest i na dzisiaj w różnym stadium rozwoju, był antropoid,  jest istota ludzka, a mówi się, że już teraz tylko obywatel? Jakoś Państwo powątpiewacie gdzie zaszeregować kobiety, czy ich zmysły są w równowadze z męskimi lub czy prawa republiki są o tej samej ważności dla obu płci? Państwo polskie wydając dowód osobisty (dokument prawny) nie kwestionowało długoletniego status quo, to ostatnim czasy kościół i PiS próbują po swojemu zdefiniować nowe normy dla kobiet i uzyskać posłuszeństwo w ich intymnych sprawach. To co robicie dla siebie drogie Panie nie powinno być bagatelizowane, przeciwnie, sympatyzuję Wam i pełnym prawom do decydowania za siebie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~do kom 1
09.04.2018 10:30

Adasiu nie udawaj, że nie wiesz skąd się bierze niechęć do Kasi. Nie z post komuny, a z tego, że mieszkańcy bardzo wiele stracili na jej działaniach w sprawie kina "Hel". Wyglądasz na myślącego człowieka, więc choćbyś nie przyznał tego głośno, zapewne jest ci smutno przechodząc koło ruiny zamiast już obojętnie czego, ale eleganckiego. Reszta twego kom jest ok!

avatar
~do kom 1
09.04.2018 10:45

Nie sądziłem ,że jeszcze są tacy ,którzy w w swej naiwności myślą ,że sprzedaż budynku po kinie przyniosłaby wymierne korzyści mieszkańcom. A już obwinianie pani Kochańskiej za straty materialne w związku z tym ,że budynku nie wyburzono i nie postawiono jakiegoś szkaradztwa ,wiaty czy czegokolwiek jest ...hmmm ,jak tu napisać ,żeby nie użyć wulgaryzmów ......nie wiem ...więc zmilczę..

avatar
~do kom 1
09.04.2018 10:46

Oświeć mnie bardziej jak wiele i w czym straciłem " w tych działaniach w sprawie kina Hel " . Mnie zawsze uczono z ekonomii że sprzedaż nieużytku to jest zysk . A w tym przypadku kino Hel było kulą u nogi burmistrza . Burmistrz nie miał żadnej wizji co z tym kinem zrobić ? . Po drugie jak wiadomo już od dawna ten burmistrz nie ma na nic pieniędzy i odnowa , przebudowa i inne chocki klocki nie wchodziły w grę tylko sprzedaż . Także pretensje miejcie do burmistrza a nie do Kasi .

avatar
~Jasiek
09.04.2018 10:44

Lewacka Ziemia wschowska. Ogromny minus za bawieni się (bardzo nieudolne) w politykę. Pa.

avatar
~Ratatuj
09.04.2018 11:35

Jeśli działania zgodne z literą prawa są skazane na piętnowanie to polecam postawić obecnej władzy pomnik lub choćby tablice ku czci :D :D :D , a dla Pani Katarzyny - BRAWO!

avatar
~do powyższych
09.04.2018 12:21

proponuję szczerze porozmawiać z mieszkańcami na temat kina, a wątpliwości będziecie mieć rozwiązane. Zresztą wybory uzupełniające były odpowiedzią na jej działania. Jak jeszcze mało, proponuję spacer w tamte okolice. Wystarczy?

avatar
~Jan Kotwicki
09.04.2018 14:27

Zacznę od sprawy najważniejszej: o odwróceniu kota ogonem przez Adasia. To nie PiS i prawica od nowa postanowili "zaszeregować" kobiety tylko lewica liberalna wraz z lewicą wywodzącą się z potomków stalinowców. Upatrzyli oni w niewiastach tzw. elektorat zastępczy w miejsce klasy robotniczej, która w zasadzie zanikła. Wmawiają kobietom ich nadzwyczajną rolę, wyższość nad szowinistycznymi męskimi świniami itp. Hasło równości sprowadzono do absurdu. Polacy bardzo kochają swoje wybranki a one i tak z nami walczą /te które dały się podpuścić/ Organizują zjazdy, na których licytują się jakie to straszne życie rodzinne prowadzą, a tu jeszcze Kaczor a tam Rydzyk, szef uszczypnął w pośladek - molestowane to największe bohaterki. Natomiast prawica respektuje boskie decyzje, przyjmuje podział ról przypisanych przez Pana Boga lub przez naturę jak wolą ateiści. I to jest podstawowy spór, który przetacza się przez Europę, Polskę, nie omijając Wschowy. W naszym miasteczku już działają oficerowie rewolucji jak kapłanki oraz pocieszycielki tej rzekomo uciskanej połowy społeczeństwa. Wiatr rewolucji komunistycznej wiejacy od zachodu dodaje im skrzydeł a politycy Platformy Obywatelskiej tylko rączki zacierają.

avatar
~do Kotwickiego
09.04.2018 16:12

Panie Kotwicki aleś pan odleciał nie mówiąc żeś pan jest zabobonny i ciemny . Gdyby tak było jak pan piszesz " Natomiast prawica respektuje boskie decyzje, przyjmuje podział ról przypisanych przez Pana Boga lub przez naturę jak wolą ateiści. " Na szczęście te czasy dawno minęły gdzie rolą kobiety jak chce kościół sprowadza się do roli niewolnicy i sprzątaczki dla mężczyzn . A może rola kobiet powinna być taka w krajach muzułmańskich ? . Tam nawet prowadzenie samochodu jest w większości tych krajów zabroniona . No i ten " wiatr rewolucji komunistycznej " wiejący z zachodu ! Panie tu trzeba bić na alarm bo mamy XXI wiek a taka głupota u niektórych w tych ich głowach się zalęgła że możemy śmiało powiedzieć o poglądach średniowiecznych .

avatar
~Zen
09.04.2018 16:31

Do Kotwickiego - jak mówisz o rewolucji , to powinni zacząć od ciebie , tak abyś, uważaj, z tymi myślami prawicowymi nie został na płocie ?

avatar
~Adaś
09.04.2018 17:31

Ad. - "do kom. 1" - forumowiczu ........ i to jest właśnie to częściowe nie zrozumienie sprawy . Ja twierdzę , że gdybyśmy nie znali autora tego graficznego "anonsu" to Pani/na ocena byłaby absolutnie inna, ...... to podszept i uprzedzenie ( nie chcę użyć słowa - nieżyczliwość ) do instytucji Czas Art . Sprzedaż kina Hel zainicjował p. Grabka a sfinalizował p. Czopek ........ zresztą jak pamiętam , uczynił z tego swój wielki sukces, więc jaka w tym była negatywna rola p. Kochańskiej (Czas Art) ? Ten budynek dostał swoje orzeczenie poza decyzjami Czas Art ........ burmistrz (Czopek) nie miał koncepcji , nie miał pieniędzy a miał chęci pokazania p. Grabce jak się korzystnie robi biznes , .......... na te wydarzenia to Czas Art mógł już tylko sobie "pióra" poprawić - nic więcej . Na dzisiaj jest tak - miasto ma tak oczekiwane i potrzebne pieniądze (383tys) , burmistrz nie ma problemu a nowy nabywca ( na pewno świadomy) ma pewne utrudnienia ale wcale nie znaczy , że droga prowadzi na trzy drzewa ? Tym się nie martwmy , to jest na dzisiaj nie nasza sprawa , jest posiadacz i to On mając koncept będzie decydował co z tym zrobić , jak mądrze i rozsądnie w wydatkach poprowadzić dalej swój biznes ? Nie Pani/na w tym ból głowy ? Nie wiem co się stanie z Uchwałą RM w sprawie możliwości odkupu tego budynku , tak forsowanego przez p. Czopka, ..... myślę, że nowy burmistrz szybko uchyli tą szkodliwą decyzję ? Ps. - " J.K." - forumowiczu - ..... mówisz , że to ja odwróciłem kici i zdewastowałem mu "kitę" ? ...... wybacz , ale jak odwołujesz się do "twierdzy" rzymskokatolickiej w Toruniu, to dla mnie jest to równoznaczne z rozumieniem , że założyłeś już opaskę na oczy i kierujesz ruchem swojej ospałej świadomości po współczesnym, już zbyt nowoczesnym dla siebie świecie ? No niestety , ale zalazł Ciebie Janie już czas "starucha" ...... już nie wystarczą grube skarpety przy kominku , trzeba i czymś "dobrym" zwiększać szybkość przepływu krwi ? Koniecznie ...... Adaś

avatar
~mieszkanka
11.04.2018 13:03

o rety... czytam i nie wierzę.... po co polemizować nad czymś, na co nikt z nas nie ma juz wpływu??? wydaje mi się, że komentarze na ten temat juz nic nie zmienią, aczkolwiek każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale polecam cieszyć się piękną wiosną i zastanowić się, co możemy zrobić, żeby żyło nam się lepiej? a nie tracić czas na sprawy juz zamkniętę.... po co? pozdrawiam:)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.