TworzymyGłos Regionu

Jak prać dywaniki łazienkowe?

Sobota, 01 października 2022 o 13:09, autor: 0 291
Jak prać dywaniki łazienkowe?

Dywaniki łazienkowe to standardowe akcesoria stosowane przez niemal w każdym domu. Zapewniają komfort ciepłego i miękkiego podłoża tuż po wyjściu z kąpieli lub spod prysznica. Największym zainteresowaniem cieszy się dywanik łazienkowy, który ma gumowe podłoże zabezpieczające przed pociągnięciem. Jak prać to akcesorium, aby posłużyło przez długie lata?

Dywaniki łazienkowe — jak często trzeba je prać i czyścić?

Dywaniki łazienkowe to niestety prawdziwy raj dla bakterii, pleśni, a także grzybów. Wszystko przez warunki, jakie w nich panują, a mianowicie obfitość ciepła i wilgoć. A przecież nikt nie chce po odświeżającym prysznicu postawić stopy na pełnym mikroorganizmów, brudnym dywaniku łazienkowym. Z tej właśnie przyczyny należy systematycznie czyścić oraz prać dywaniki łazienkowe. Częstotliwość ich prania zależy od gospodarstwa domowego. W przypadku, w którym w jego skład wchodzą dzieci, które uprawiają mnóstwo sportów i korzystają z prysznica, rozsądne jest pranie dywanika co najmniej raz w tygodniu. Natomiast w sytuacji, w której dom składa się z jednej lub dwóch osób, które raz dziennie kąpią się, można prać dywanik łazienkowy raz na dwa, trzy tygodnie. Tak więc bardzo ważne jest utrzymywanie tego akcesorium w czystości, gdyż zapewnia on przyjemne korzystanie z łazienki.

Jak prać dywanik łazienkowy?

Na samym początku koniecznie trzeba wziąć pod uwagę etykietę pielęgnacyjną, która umieszczona jest na każdym dywaniku łazienkowym. Niemal wszystkie dywaniki można prać w pralce, jednak konieczne jest upewnienie się, że wybrany model nie ma specjalnych instrukcji dotyczących pielęgnacji, na które trzeba zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy wybrane dywaniki łazienkowe były drogie lub są one wykonane z niespotykanego materiału.

Przed wrzuceniem dywanika do pralki, można go potrząsnąć w celu pozbycia się z niego wszystkich luźno zalegających zanieczyszczeń. Kolejno można umieścić go w pralce wraz z kilkoma innymi dywanikami. W przypadku posiadania jedynie jednego lub dwóch sztuk można do bębna dorzucić również np. ręcznik. Pomoże to wyrównać obciążenie oraz zapobiegnie uszkodzeniu dywanika łazienkowego w pralce.

W przeciwieństwie do prania zasłon prysznicowych nie można stosować niczego szorstkiego lub kwaśnego w trakcie prania. Silne detergenty piorące oraz ostre przedmioty mogą przyczynić się do uszkodzenia gumowego spodu dywanika. Nie zaleca się także dodawać do prania octu lub wybielaczy. Co więcej, podczas prania dywaników trzeba stosować zimną wodę zamiast gorącej.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.