TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak dbać o zęby? Poradnik

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 12:07, autor: 0
Jak dbać o zęby? Poradnik

Kompleksowa higiena jamy ustnej pozwala uniknąć próchnicy, której konsekwencją jest ból oraz nieestetyczny wygląd. Skorzystaj z praktycznego poradnika i sprawdź jakie są najskuteczniejsze sposoby zapobiegania problemom jamy ustnej. Możesz cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez całe życie! Przekonaj się jak!

Wybierz odpowiednią szczoteczkę

Szczoteczki do zębów, takie jak te: https://www.dentilove.pl/szczoteczki-do-zebow to najważniejsze narzędzie naszej codzienności, które na przestrzeni dziejów rozwinęło się w tak niesamowity sposób. Ich zadaniem jest usuwanie płytki nazębnej, bo to właśnie ona jest odpowiedzialna za szereg problemów dotyczących jamy ustnej. Biofilm powstających codziennie na zębach jest środowiskiem rozwoju bakterii. Te zaś wywołują próchnicę, nieprzyjemny zapach i stany zapalne dziąseł.

Od dziesięcioleci znane są szczoteczki manualne, które przy dobrej technice mycia zębów przynoszą dobre rezultaty. Ale dziś mamy w zasięgu ręki urządzenia, które nie mają sobie równych w czyszczeniu zębów. Liczna rodzina innowacyjnych szczoteczek zrewolucjonizowała branżę produktów do higieny jamy ustnej. Na rynku dostępne są:

- szczoteczki elektryczne

- szczoteczki magnetyczne

- szczoteczki soniczne

Szczoteczka soniczna = piękny uśmiech

Szczoteczka soniczna (np. jedna z tych https://www.dentilove.pl/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-soniczne) to krok milowy w dbałości o higienę jamy ustnej. Cieszy się obecnie największym zainteresowaniem, ponieważ zarówno sami użytkownicy, jak i dentyści potwierdzają jej niezwykłą efektywność. Wynika ona z połączenia potencjału szczoteczki elektrycznej, generowanych przez nią drgań, z falami dźwiękowymi.

Szczoteczka soniczna rozbija i wymiata osady nazębne, nawet w trudno dostępnych przestrzeniach. Piana powstająca podczas mycia zębów z pasty i wody, bierze udział w zjawisku kawitacji. Polega to na wytwarzaniu mikroskopijnych pęcherzyków i substancji aktywnych.

W przypadku szczoteczek sonicznych warto zaznaczyć, że to urządzenie można być używane nawet u niemowląt! Godna polecenia jest marka PixieDent, w ramach której znajdziesz urządzenia dla dzieci w różnym wieku. Specyfika tych modeli uwzględnia oczywiście dostosowanie intensywności pracy szczoteczki do potrzeb młodych i delikatniejszych jeszcze ząbków.

Fluor dla ochrony zębów

Preparaty zawierające fluor to kolejny ważny produkt, który pozwoli Ci zachować zdrowe zęby. Szeroki wybór past do zębów sprawia, że każdy znajdzie coś, co uprzyjemni mu codzienną rutynę higieniczną. Czy wiesz, że związki fluoru obecne w pastach, mają działanie antybakteryjne? Dodatkowo pierwiastek ten wyraźnie poprawia stan szkliwa. Regularne stosowanie dobrej jakości preparatów zwiększa odporność zębów.

Należy jednak zwracać uwagę na dostosowanie produktów do wieku użytkownika. Zapotrzebowanie na fluor u najmłodszych jest o wiele niższe, dlatego gama past do zębów dzieci nie jest chwytem marketingowym, ale realizacją zaleceń specjalistów w dziedzinie zdrowia jamy ustnej. Preparaty dla dzieci zawierają niższe stężenie fluoru, są łagodniejsze w smaku, co stanowi ważny element zachęcania do mycia zębów i utrwalania dobrych nawyków.

Nić dentystyczna

Stomatolodzy najczęściej wykrywają ubytki w przestrzeniach międzyzębowych, ponieważ są to strefy najtrudniejsze do oczyszczenia. Pozostające w szczelinach resztki pokarmów sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, które mogą wywoływać stany zapalne przyzębia. Jest na to prosta rada: codzienne używanie nici dentystycznej.

Dzięki tej prostej metodzie perfekcyjnie wyczyścisz swoje zęby. Jeśli nić dentystyczna jest dla Ciebie kłopotliwa, wypróbuj alternatywny wariant – flossery dentystyczne, które są w istocie nicią rozpiętą na małym, poręcznym uchwycie, ułatwiającym manewrowanie w jamie ustnej.

Płyn do płukania jamy ustnej

Kompleksowa pielęgnacja zębów powinna być zakończona przepłukaniem specjalnym płynem. Dzięki temu cała jama ustna zostaje zdezynfekowana, a bakterie nie mają szans by uchować się w zakamarkach. Substancje aktywne zawarte w preparatach przedłużają ochronę szkliwa i znakomicie odświeżają oddech na długo.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.