TworzymyGłos Regionu

Drużyna Oldboy Wolsztyn zagrała z byłymi gwiazdami Lecha Poznań

Poniedziałek, 04 czerwca 2018 o 15:42, aktualizacja Czwartek, 28 czerwca 2018 o 11:40, autor: 0

2 czerwca na Stadionie Miejskim w Wolsztynie miało miejsce wydarzenie, które śmiało można nazwać prawdziwą gratką dla kibiców lokalnej piłki nożnej. Miejscowa drużyna oldboyów podjęła byłe gwiazdy Lecha Poznań.

Jedno na co z pewnością nie mogli narzekać kibice, którzy zgromadzili się w ubiegłą sobotę na Stadionie Miejskim w Wolsztynie to ilość bramek. Podczas starcia drużyny Oldboy Wolsztyn z zespołem Oldboy Lech Poznań padło aż 11 goli.

Kapitanem gospodarzy był Paweł Woźny (Boniek).

- Czujemy duży respekt do przeciwnika jednak na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Liczymy na to, że zrewanżujemy się rywalom, za spotkanie, do którego doszło 2 lata temu (4 czerwca 2016 roku zespół z Wolsztyna uległ Lechowi 2:4) - mówił Paweł Woźny.

Można powiedzieć, że plan ten udało się zrealizować w połowie. Do przerwy bowiem Oldboy Wolsztyn prowadził z Lechitami 3 : 2.

Po przerwie niestety czegoś wyraźnie zabrakło. Może konsekwencji a może przygotowania fizycznego. Zawodnicy z Wolsztyna w prawdzie strzelili jeszcze jednego gola ale goście dołożyli ich aż 5.

- Przez chwilę obserwowałem przeciwników podczas rozgrzewki i myślę, że nie będzie to łatwy mecz. Postaramy się jednak wygrać - mówił kapitan Oldboy Wolsztyn, Marek Rzepka, który na swoim koncie ma mecze przeciwko takim gigantom piłki jak np, FC Barcelona.

Rzepka typował wynik na 4 do 3 na korzyść Lecha. Wyraźnie nie spodziewał się, że Sławomir Suchomski będzie miał tego dnia taki apetyt na bramki. On sam strzelił naszym oldboyom 4 gole. Poza nim dla Lecha strzelali: Andrzej Bekas, Jarosław Araszkiewicz i Marek Rzepka.

W drużynie Oldboy Wolsztyn najlepszą dyspozycją strzelecką wykazał się Marcin Grolewski, który zdobył dwie bramki. Po jednym trafieniu dołożyli Piotr Przybyła i Przemysław Śpiączka.

Podczas meczu zbierano datki na pomoc Hubertowi Pluskocie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii foto oraz materiału wideo, w którym rozmawiamy z kapitanami obu drużyn.

(Iks / foto: Julka, wideo: Koper)