TworzymyGłos Regionu

Drogi powiatowe ucierpią przez inwestycję w Wieleniu?

Czwartek, 04 stycznia 2018 o 15:11, autor: 1
Drogi powiatowe ucierpią przez inwestycję w Wieleniu?

W województwie wielkopolskim trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305. Aktualnie prace prowadzone są w Mochach, jednak wykonawca już przymierza się do kolejnego etapu prac, wśród których czeka go budowa nowego mostu w Wieleniu. W związku z tym zaproponowano objazd przez drogi powiatu wschowskiego. Zarząd powiatu na razie nie wyraził na to zgody.

O sytuacji radnych powiatowych poinformował Marek Boryczka, starosta powiatu wschowskiego, podczas grudniowej sesji Rady Powiatu.

- Zarząd powiatu spotkał się z przedstawicielami firmy Budimex w związku z pismem dotyczącym rozbudowy drogi wojewódzkiej numer 305 na odcinku od Mochy do granicy powiatu leszczyńskiego i prośby o rozważenie możliwości przeprowadzenia objazdu na drogach powiatowych na odcinku od Łupic do Wróblowa. Jest to duże zagrożenie dla naszych dróg, bo remontowana droga ma być zamknięta przez pół roku i wówczas ruch miałby odbywać się naszą drogą powiatową – mówił starosta. – Zarząd jak na razie takiej zgody nie wyraził, chyba że wykonawca spełni pewne warunki. Te drogi, po których miałby odbywać się objazd, są już po remoncie i nadal obowiązuje na nich gwarancja powykonawcza.

Starosta wyjaśniał, że zarząd rozważa ewentualną zgodę w przypadku deklaracji odbudowy dróg powiatowych do stanu sprzed objazdu. Takie rozwiązanie jest brane pod uwagę ponieważ oczywistym wydaje się fakt, że w przypadku gdy powiat wschowski nie wyrazi zgody na objazd i poprowadzony on będzie z dużym nakładem kilometrów, to kierowcy sami wybiorą trasę najkrótszą. Kwestia ta poruszana była również na sesji Rady Gminy Wijewo. Wójt gminy informował, że nie zna ostatecznych ustaleń, ale objazd przez teren gminy jest niemożliwy, gdyż na drodze w Miastku most nie ma odpowiedniego dopuszczalnego tonażu. Nie znane jest na razie ostateczne rozwiązanie, jednak Marek Boryczka podkreśla, że w przypadku braku porozumienia zarząd powiatu postawi oznakowanie ograniczające tonaż na drogach powiatowych między Łupicą a Wróblowem

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zdzichu
04.01.2018 16:59

Słusznie prawi pan starosta, chce rozegrać sprawę w taki sposób aby zgodzić się na objazd ale tylko wtedy gdy po realizacji 305 Budmiex naprawi jego drogi (tak jak to robią wykonawcy dróg krajowych gdy GDDKiA gdy buduje swoje drogi - powstaje nowa eska ale kilka lokalnych dróżek jest generalnie wyremontowanych za friko). Nie jestem pewien czy staroście ten myk się uda. Ostatecznie i tak objazd pewnie pójdzie drogą Łupice-Wróblów i stamtąd do Sławy lub Potrzebowa i Wijewa, a ograniczenia nośności - wątpię by się sprawdziły. W sumie Boryczka robi to co powinien, walczy o majątek Powiatu, ale czy coś wywalczy? Wątpię. Ah i na koniec. Skoro wieś Łupice to między Łupicami, a nie Łupicą....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.