TworzymyGłos Regionu

Burmistrz Wolsztyna w sprawie wyborów

10 maja 2020 r.

Wtorek, 31 marca 2020 o 22:17, autor: 0
Burmistrz Wolsztyna w sprawie wyborów

Szanowni Państwo,

Od kilku tygodni zmagamy się z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Zagraża on nie tylko naszemu zdrowiu lecz także życiu. Aby zminimalizować możliwości rozprzestrzeniania się epidemii podjęte zostały liczne działania i ograniczenia: zamknięto placówki oświatowe, instytucje, urzędy, firmy, punkty handlowe i usługowe. Wprowadzono bardzo restrykcyjne ograniczenia dotyczące przemieszczania się oraz spotkań i zgromadzeń. Jednocześnie cały czas docierają do nas informacje, iż skala epidemii będzie zdecydowanie większa niż ma to miejsce obecnie.
W tej sytuacji pojawiają się pytania o możliwość przeprowadzenia zaplanowanych na dzień 10 maja 2020 roku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jako Burmistrz Wolsztyna w pełni popieram stanowisko wyrażone przez Zarząd Związku Miast Polskich, którego Wolsztyn jest członkiem. W obecnych warunkach, kształtowanych zarówno przez regulacje ustawy z dnia 2 marca 2020 r. i rozporządzeń wykonawczych, jak również zachowania i postawy poszczególnych osób, które odpowiadając na apele m.in. rządu, unikają ryzyka zarażenia koronawirusem, przygotowanie i przeprowadzenie jakichkolwiek głosowań powszechnych jest niemożliwe.  

Przygotowanie głosowania i samo głosowanie niosą ze sobą ogromne zagrożenia dla wyborców, członków obwodowych komisji wyborczych oraz pracowników, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie wyborów.

Należy stwierdzić, iż wśród wielu wątpliwości jakie nasuwają się wobec przeprowadzenia wyborów 10 maja br. na pierwszym miejscu pojawia się brak możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego Mieszkańcom gminy Wolsztyn – uczestnikom głosowania jak i członkom obwodowych komisji wyborczych.

Liczę na zmianę decyzji o przeprowadzeniu wyborów 10 maja 2020 r. i wyznaczenie nowego terminu już po ustaniu pandemii, tak aby wszyscy mogli spełnić swój obywatelski obowiązek bez narażania siebie i innych na utratę zdrowia i życia.

(Źródło: UM Wolsztyn)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.