TworzymyGłos Regionu

Aleja Powstańców Wielkopolskich w Kiełpinie

Projekt w ramach konkursu Pięknieje wielkopolska wieś

Czwartek, 14 listopada 2019 o 11:48, autor: 0 1514
Aleja Powstańców Wielkopolskich w Kiełpinie

W ramach konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś", w pażdzierniku zakończyła się w Kiełpinach realizacja projektu współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Park został uporządkowany. Pojawiła się tablicja informacyjna o historii Kiełpin i udziale mieszkańców w Powstaniu Wielkopolskim. 

Wykonano alejkę, rozlokowano w niej ławki - poświęcone lokalnym Powstańcom Wielkopolskim. Wyremontowano nawierzchnię wielozadaniowego boiska sportowego. Odświeżono plac zabaw i zamontowano nowe zestawy zabawkowe. Pojawił się nowy stojak na rowery i kosze na śmieci. 

Projekt "Kiełpińska Aleja Powstańców Wielkopolskich" kosztował prawie 50 tys. zł. dotacja Samorządu Województwa wyniosła prawie 29 tys. zł., nieco ponad 16 tys. zł. to środki własne gminy. Ponad 4,8 tys. zł. dołożono z funduszu sołeckiego. Wiele prac społecznie zrobili mieszkańcy sołectwa. Dzięki realizacji projektu, ich pracy powstało nowe miejsce wypoczynku i integracji.

(Foto: Gmina Siedlec)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.