TworzymyGłos Regionu

Tomasz Maciejewski do wójta i starosty: Żarty się skończyły!

Wtorek, 03 lipca 2018 o 16:01, aktualizacja Wtorek, 03 lipca 2018 o 16:04, autor: 2
Tomasz Maciejewski do wójta i starosty: Żarty się skończyły!

27 czerwca, podczas Sesji Rady Gminy Przemęt w związku ze sprawozdaniem wójta z pracy w okresie międzysesyjnym, w którym Dorota Gorzelniak poruszyła temat ścieżki pieszo - rowerowej między miejscowościami Sączkowo i Bucz, rozgorzała dyskusja, w którą oprócz wójta zaangażowało się dwóch radnych oraz starosta powiatu wolsztyńskiego.

Dorota Gorzelniak, wójt gminy Przemęt w swoim sprawozdaniu z pracy w okresie międzysesyjnym wspomniała, że 4 czerwca wraz z zastępcą wójta Mariuszem Silskim, uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym drogi na odcinku od figury przed Sączkowem do Bucza. Spotkanie to miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie.

- Z uwagi na nieobecność starosty na tym spotkaniu, nie doszło do żadnych ustaleń oprócz tego, że starostwo realizuje tą inwestycję osobno a my czekamy aż powiat dokona komunalizacji gruntów Skarbu Państwa, stanowiących drogę powiatową lub jej pas drogowy, byśmy jako gmina nie musieli kupować tego co starosta może przejąć nieodpłatnie - mówiła wójt gminy Przemęt, Dorota Gorzelniak.

Po sprawozdaniu wójta przyszedł czas na pytania radnych. O postępy w komunalizacji gruntów pod ścieżkę pieszo - rowerową pytała Janusza Frąckowiaka, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Przemęt, Joanna Koziołek.

W odpowiedzi na to pytanie, starosta zapewnił, że pracownicy powiatu przygotowują odpowiednie dokumenty.

- Problem komunalizacji gruntów dotyczy zarówno powiatu jak i gminy. Istnieje wiele gruntów będących w posiadaniu Skarbu Państwa, nad którymi pieczę sprawuje starosta. Niestety już na utrzymanie takich terenów Starostwo nie otrzymuje żadnych środków - podkreślał Janusz Frąckowiak.

Na koniec swojej wypowiedzi starosta raz jeszcze zapewnił, że prace są realizowane i należy zaczekać na decyzję wojewody.

Następnie głos w tej sprawie zabrał radny Tomasz Maciejewski, który apelował do starosty i wójta aby zasiedli do wspólnych rozmów i wspólnie powalczyli o cel, który jest do osiągnięcia.

- W tej chwili upływa już okres czterech lat. Projekty zostały wykonane, jednak nadal nie wiadomo jak ma wyglądać ta ścieżka, ponieważ projekt zakładający jej realizację w obrębie Sączkowa jest zbyt kosztowny. Mieszkańcy oczekują od odpowiednich urzędów profesjonalizmu. Najbardziej zainteresowani sprawą są mieszkańcy miejscowości, z których młodzież i dzieci dojeżdżają do szkoły. Proszę mi wierzyć, żarty się skończyły -  mówił radny Maciejewski.

Radny relacjonował, że zaczynają się już w tej sprawie naciski. Zdaniem radnego ta sytuacja znajdzie swoje odzwierciedlenie w nadchodzących wyborach.

(Iks / foto, wideo: Julka)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~A
03.07.2018 23:43

Nieudolność tej kadencji zarówno Wójta gminy Przemęt jak i Starosty jest zatrważająca. Prośba do pana Starosty, niech pan się nie pcha na fotel Wójta w Przemęcie. Jest źle, ale po co ma być jeszcze gorzej.

avatar
~Daniel
04.07.2018 11:30

W końcu Pan Tomasz mówi jak trzeba, to znaczy otwarcie i głośno. To co się dzieje w tym samorządzie to jest jakaś kpina z ludzi. Mam wrażenie, że pani Wójt ma jakiś problem, i nawet gdyby chciała zrobić coś więcej to nie może. Mianowanie Pana Janusza na Starostę było wielką pomyłką, za którą będziemy długo płacić. Pani Wójt, Panie Tomaszu, działajcie. A wybory rzeczywiście zweryfikują.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.