TworzymyGłos Regionu

Zmagania na Termach Maltańskich w Poznaniu

Środa, 13 czerwca 2018 o 11:07, autor: 0

8 i 9 czerwca młodzi wolsztynianie wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci 10 i 11 - letnich oraz w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 - letnich, które miały miejsce na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Wśród najmłodszych zawodników bardzo dobrze spisał się Adam Soboń, który w trzech konkurencjach uplasował się w pierwszej dziesiątce. 7 miejsce zajął na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzebitowym. 100 m stylem zmiennym pokonał w 1:35,59 co dało mu 8 lokatę. W tym samym roczniku swoje życiówki poprawili: Magdalena Dechnik, Pola Tórz i Kamil Kańduła.

W grupie 11 - latków dobry występ zaliczył Michał Barski, który na dystansie 100 m stylem klasycznym wywalczył jedenastą lokatę. Piątek okazał się dobry dla Julii Haglauer, która na dystansie 100 m grzbietem zajęła miejsce w połowie stawki. Tego samego dnia Kinga Taciak zadebiutowała w zawodach na dystansie 200. Małgosia Hypta poprawiła swoje dotychczasowe osiągnięcia na dystansach 50, 100 i 200 m.

Wśród 12 - latków świetnie spisał się Bartek Rogoziński, który systematycznie poprawia swoje życiówki. Na dystansie 200 m stylem zmiennym wykręcił czas pozwalający mu zająć 8 pozycję. 9 miejsce wywalczył stylem motylkowym na 100 m a stylem dowolnym na dystansie 100 m i 400 m poprawił swoje życiówki. Gabrysia Kozubska, która mocno trzyma się pierwszej dziesiątki najlepszych zawodniczek w swoim roczniku wywalczyła 8 miejsce na 100 m stylem klasycznym, 8 miejsce na 400 m stylem dowolnym, 8 miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz 10 na 100 m dowolnym. Dobre starty mogą również “odchaczyć” Maja Tomys, Mateusz Marciniak oraz Karol Słowiński.

(Iks / foto: Gmina Wolsztyn)