TworzymyGłos Regionu

Wizyta niemieckich stażystów

w Wolsztynie

Wtorek, 11 lutego 2020 o 14:10, autor: 0 591
Wizyta niemieckich stażystów

Goście z Niemiec odwiedzili Starostwo Powiatowe w Wolsztynie. Dwudniowa wizyta (10-11.02.) była elementem współpracy  pomiędzy Powiatem Wolsztyńskim  a Powiatem Dahme-Spreewald, wpisanym w partnerski kalendarz na bieżący rok. Goście to stażyści odbywający  praktyczną naukę zawodu w starostwie w Lübben.

Przybyli zostali przywitani w sali sesyjnej przez starostę Jacka Skrobisza, który w kilku słowach opowiedział o naszym powiecie. Następnie delegacja, oprowadzana przez Joannę Przybyłę, kierownika Wydziału Organizacyjnego, zwiedziła poszczególne jednostki  starostwa zapoznając się zarówno z organizacją samego urzędu, jak i realizacją zadań administracyjnych przez polskie koleżanki i kolegów. Delegacja niemiecka zwróciła uwagę na wysoki stopień wykorzystania w wolsztyńskim starostwie zarówno elektronicznego obiegu dokumentów i nowoczesnej wysyłki poczty, jak i stosowania przez klientów dokumentów w formie  elektronicznej. Informatyzację wolsztyńskiego  urzędu oceniono wyżej niż odpowiednika po stronie niemieckiej.  Naszymi gośćmi opiekowała się  Dorota Gorzelniak, członek zarządu powiatu, która oprowadziła ich po Wolsztynie pokazując atrakcje miasta.

(Źródło: Powiat Wolsztyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.