TworzymyGłos Regionu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie na 30. Parafiadzie

Środa, 11 lipca 2018 o 15:36, autor: 0 1840
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie na 30. Parafiadzie

W niedzielę, 8 lipca w Warszawie wystartowała Jubileuszowa 30. Międzynarodowa parafiada Dzieci i młodzieży. W sportowej, intelektualnej oraz artystycznej rywalizacji  biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie.

Parafiada to autorski program Zakonu Pijarów stworzonym w 1988 roku na bazie starożytnej greckiej triady STADION - TEATR - ŚWIĄTYNIA oraz doświadczeń zdobytych w 400 - letniej tradycji szkoły kalasantyńskiej.

Prawa autorskie do programu posiada Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza.

Ideą Parafiady są radosne, twórcze spotkania młodych ludzi pragnących zmierzyć się w sportowej, intelektualnej i artystycznej rywalizacji. Podczas imprezy dzieci i młodzież ma okazję poznać rówieśników z różnych krajów oraz pogłębić swoje pasje, świetnie się przy tym bawiąc.

W Warszawie, Wolsztyn godnie reprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Maria Nieborak, Andżelika Florek, Kaja Waszkowiak, Jessica Bielerzewska, Aleksandra Stasik, Anita Florek, Marcelina Szafran, Alan Młynkowiak, Jeremiasz Młynkowiak, Jakub Pietruszka, Marcin Weiss, Wojciech Pietruszka, Igor Krawczyk, Bartłomiej Perz, Mateusz Kotlarski wraz z opiekunami, Elżbietą Weiss i Marcinem Pietruszką.

Poniedziałek zaczął się dla naszej młodzieży bardzo wcześnie. Po porannej mszy świętej i śniadaniu rzucili się do rywalizacji. Jako pierwsi wystartowali piłkarze rozgrywając mecze fazy grupowej. Następnie dziewczęta rozegrały turniej badmintona a chłopcy turniej ringo. Obie konkurencje w kategorii gimnazjów. Potem na scenę wyszli młodzi aktorzy, którzy w wolsztyńskiej ekipie biorą udział również w rywalizacji sportowej. Kiedy zakończyło się przedstawienie pt. “My dla Ciebie Polsko, Wolsztyn z Wielkopolską” do rywalizacji dołączyli biegacze. Chwilę później rozwiązywano test o “Kapłanach w służbie Niepodległości” a plastycy rysowali prace o Irenie Sendler. Wieczorem uczestników odwiedził wyjątkowy gość a był nim Sławomir.

Wtorek rozpoczął się oczywiście mszą świętą i śniadaniem. Następnie uczniowie “Trójki” rozbiegli się by rywalizować w różnych konkurencjach. Największe emocje panowały wśród chłopców, na których czekał półfinał rozgrywek w piłkę nożną. Ten mecz udało się pewnie wygrać jednak w finale przeciwnik poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko w wyniku czego nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce. Rozegrano również turniej szachowy, w którym Kaja i Andżelika wywalczyły srebrne medale a tuż za podium uplasowała się Anita. W biegu na orientację Alan zdobył srebro, Marysia i Jakub zdobyli czwarte miejsce a w pierwszej dziesiątce zmieścili się Jeremiasz i Marcin.

W konkursie wiedzy religijnej piąte miejsce zajęła Anita a Marcin i Ola zajęli wysokie miejsca w konkursie plastycznym na temat życia Ireny Sendler.Bardzo dobrze oceniona została również scenka “My dla Ciebie Polsko, Wolsztyn z Wielkopolską”. Po południu reprezentacja parafiady w Arenie Ursynów rozegrała mecz piłki nożnej. Podczas wieczornej modlitwy o pokój na świecie połączono się na wizji z żołnierzami z Afganistanu.

Parafiada potrwa do 14 lipca.

Co naszym reprezentantom przyniosą kolejne dni?

Z niecierpliwością czekamy na wieści z Warszawy.

Trzymajmy kciuki za “Trójkę”

(Iks / foto: Trójka w Ruchu na facebook.pl oraz Magdalena Achtenberg)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.