TworzymyGłos Regionu

Spotkanie informacyjne

z przedstawicielem Związku Międzygminnego OBRA

Sobota, 08 lutego 2020 o 01:01, autor: 0 501
Spotkanie informacyjne

Dnia 07.02.2020 r. w budynku Urzędu Gminy Przemęt odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Związku Międzygminnego OBRA – Panem Krzysztofem Piaskiem w sprawie gospodarki odpadowej na nieruchomościach niezamieszkałych w świetle nowych uregulowań prawnych, w tym BDO (Baza Danych Odpadowych).

Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak przywitał zebranych gości, po czym głos zabrał Przewodniczący Zarządu Krzysztof Piasek, który omówił zagadnienia związane z BDO oraz przestawił możliwe rozwiązania dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Przypominamy – elektroniczny rejestr przedsiębiorców (tzw. Rejestr-BDO) ruszył dwa lata temu. Od 1 stycznia 2020 r., uruchomiono dodatkowe elementy systemu – moduły ewidencji oraz sprawozdawczości. A to oznacza, że gospodarka odpadami wkroczyła na nowe tory.
Od tego dnia zarówno prowadzenie ewidencji odpadów, jak i sporządzanie sprawozdań
z zakresu gospodarki odpadami jest zgodnie z prawem dopuszczalne wyłącznie elektronicznie (czyli online, za pośrednictwem BDO), a nie jak dotychczas w formie papierowej.

Ponadto w ramach obowiązków ewidencyjnych podmioty odbierające i gospodarujące odpadami komunalnymi zostały zobligowane do posługiwania się nowym elektronicznym dokumentem w ramach modułu ewidencji – elektroniczną kartą przekazania odpadów komunalnych (zamiast dotychczasowej papierowej). Wszystkie te zmiany wynikają ze znowelizowanej ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 701; ost.zm. Dz.U. z 2019 r. poz. 1579).

Kary pieniężne za prowadzenie działalności bez wymaganego wpisu do rejestru BDO wynoszą od 5 tysięcy złotych  do 1 mln złotych.

Kliknij w link i sprawdź, czy musisz złożyć deklarację.

(Źródło: Gmina Przemęt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.