TworzymyGłos Regionu

Patriotyczne granie

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta

Sobota, 02 maja 2020 o 23:56, aktualizacja Niedziela, 03 maja 2020 o 00:21, autor: 0 549
Patriotyczne granie

W tym roku rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętujemy w domu. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy GCKiB w Przemęcie nie może wziąć udziału w oficjalnych obchodach bo z racji stanu pandemii ich nie ma. Nie oznacza to jednak, że orkiestra nie gra. Członkowie orkiestry pozostali w domu, ale… spędzają czas grając utwory patriotyczne.

To trudny czas bo jeszcze w pamięci mamy wszyscy choćby ubiegłoroczne obchody… Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCKiB w Przemęcie co roku święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja uświetniała swą grą na uroczystej mszy św. za Ojczyznę w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. Po uroczystej mszy św. z pocztami sztandarowymi, licznymi gośćmi, mieszkańcami oraz mażoretkami, orkiestra przemaszerowała  na Rynek ks. Mojżykiewicza, gdzie miała miejsce część oficjalna tego państwowego święta.
W tym roku rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej świętujemy w domu grając utwory patriotyczne.
A tak prezentują się najmłodsi członkowie orkiestry, którzy na co dzień mają wiele różnych pasji, a jedną z nich to gra na instrumencie:

Wideo dostępne na stronie GCKiB Przemęt.

(Źródło: GCKiB Przemęt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.